UWAGA!

Życiowy sukces Roberta Wojtasia (tenis)

 
Elbląg, Robert Wojtaś (pierwszy zprawej).
Robert Wojtaś (pierwszy zprawej).

W dniach 21-22 czerwca odbył się w Elblągu na kortach przy ul. Agrykola Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny tenisistek i tenisistów do lat 14., którego organizatorem było Towarzystwo Tenisowe „Olimpia” Elbląg. Bohaterem zawodów okazał się Robert Wojtaś.

W turnieju wystartowało 25 zawodniczek i zawodników z całego kraju. W ciągu dwóch dni rozegrano turnieje dziewcząt i chłopców w grach singlowych i deblowych. Nasi zawodnicy znakomicie wykorzystali atut gospodarza zawodów, odnosząc swoje życiowe sukcesy.
       Bohaterem zawodów okazał się Robert Wojtaś, który wygrał turniej singlowy i deblowy. Losowanie okazało się niezbyt korzystne dla Roberta, gdyż już w pierwszej rundzie musiał zmierzyć się z bardzo zdolnym, trudnym – mimo młodszego wieku (12 lat) – zawodnikiem Arki Gdynia Andrzejem Franko, w ćwierćfinale natomiast trafiał na pierwszego rozstawionego w turnieju zawodnika z UKS Beskidy Ustroń – Łukasza Kozielskiego. Andrzej Franko okazał się łatwiejszy do ogrania, niż wskazywała na to wcześniejsza wiedza o przeciwniku (choć łatwo nie było) – zwyciężył Robert wynikiem 6:3, 6:3.
       Kolejny przeciwnik Roberta wyłoniony w trakcie sportowej rywalizacji to także zawodnik Arki Gdynia – Maciej Autuch. W walce o wejście do półfinału Robert zwyciężył 6:0, 6:2, napotykając, jak się wszyscy spodziewali, jedynkę turniejową – Łukasza Kozielskiego. Mecz półfinałowy zaplanowany został na godz. 9 dnia następnego. Jak się okazało, nie była to dobra pora do gry dla naszego zawodnika, który przystąpił do meczu niezbyt rozbudzony. Jak ocenili trenerzy, właśnie pewna ospałość i niezbyt energiczna postawa na korcie spowodowała, że Robert zdecydowanie przegrał pierwszego seta. W drugim i trzecim nastąpiła jednak oczekiwana metamorfoza, efektem czego było wyraźne zwycięstwo i awans do finału. Wynik meczu półfinałowego 1:6, 6:0, 6:1.
       Do dużej niespodzianki doszło w dolnej części tabeli, gdzie zawodnik TT Olimpia Elbląg Przemek Kwiatkowski pokonał w ćwierćfinale, po bardzo zaciętej walce, rozstawionego z numerem 2 Filipa Filipowskiego z NST – wynikiem 7:5, 7:5. Walkę o finał Przemek (vel Spidi) przegrał z rozstawionym z numerem 4 zawodnikiem Klubu Promień Opalenica – Franciszkiem Dudkiem. Wynik tego pojedynku – 0:6, 6:3, 6:2. Ostatecznie Przemek zajął w turnieju trzecie miejsce.
       Finał turnieju chłopców pomiędzy Robertem Wojtasiem i Franciszkiem Dudkiem okazał się pojedynkiem niezbyt zaciętym – ku wielkiej radości rodziców, trenerów i licznie zebranych kibiców, w dwóch setach 6:3 i 6:2, zwyciężył Robert Wojtaś.
      

 


       Bardzo dobry turniej rozegrała również zawodniczka TT Olimpia Elbląg Paulina Jankun. Występując jako rozstawiona z numerem 2, w drugiej rundzie pokonała wynikiem 6:1, 6:1 utalentowaną zawodniczkę Legii Warszawa – Marcelinę Podlińską. W walce o finał Paulina spisała się również świetnie, pokonując po zaciętej walce – szczególnie w pierwszym secie – (7:5, 6:1) swoją stałą rywalkę z województwa Wiktorię Szewczak z UKS Drwęckie Ostróda. W finale Paulina nie sprostała już jednak lepiej grającej zawodniczce Naszej Lechii Gdańsk – Marcie Boguckiej. Przegrana 6:3, 6:3 wstydu jednak nie przynosi, a dojście Pauliny do finału daje nadzieję na podobne sukcesy w niedalekiej przyszłości.
       Zawodniczki i zawodnicy rozgrywali również swoje turnieje deblowe. I w tej rywalizacji Robert Wojtaś osiągnął swój kolejny wielki sukces. Grając w parze z Ernestem Śmiechem z NST, zwyciężyli oni w finale duet – Maciej Karczmarczyk (SKT Sopot) / Maciej Autuch (Arka Gdynia) wynikiem 6:2, 7:5. Trzecie miejsce w tym turnieju w parze z Franciszkiem Dudkiem z Promienia Opalenica zajął zawodnik TT Olimpia Elbląg Przemek Kwiatkowski.
       W finale gry deblowej dziewcząt zagrały również zawodniczki TT Olimpia. Paulina Jankun i Olga Grędzińska nie sprostały jednak Anecie Goławskiej z Arki Gdynia i Marcelinie Podlińskiej z Legii Warszawa, przegrywając 6:4, 6:4.
       Sędziom zawodów – Pani Annie Jastrzębskiej z Warszawy oraz Jackowi Pychowi z Elbląga – dziękujemy za sprawne ich przeprowadzenie.
       Rozegrany turniej patronatem objął Prezydent Elbląga, a trofeum w rywalizacji zarówno dziewcząt, jak i chłopców, były puchary przez niego ufundowane. Dla najlepszych zawodników ufundowane zostały również nagrody rzeczowe.
       Zwycięzcom gratulujemy, życzymy awansów w rankingu, zaś sponsorom, Prezydentowi oraz Urzędowi Miasta Elbląga, MOSiR oraz innym instytucjom dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów.
      

Zenon Lecyk, TT Olimpia Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama