UWAGA!

Bytów z Pucharem Dyrektora MOSiR

 Elbląg, Bytów z Pucharem Dyrektora MOSiR
Fot. MOSiR

Na piaszczystym boisku przy Tawernie Tortuga odbył się drugi w te wakacje turniej siatkówki plażowej. W zawodach wzięło udział 11 zespołów (w tym dwa spoza miasta), które rywalizowały w systemie brazylijskim. Najlepsza okazała się ekipa ROB BUD Bytów, w składzie Marek Stolman i Krzysztof Leper.

Plażówka jest stałym elementem sportowych wakacji w Elblągu. Podczas tej imprezy drużyny walczyły o zdobycie pucharu Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dla każdego zawodnika przygotowane były pakiety startowe, a trzy najlepsze składy otrzymały statuetki i medale. Ładna pogoda sprzyjała rywalizacji, a emocji dodawał fakt, że poziom gry był wysoki.

- W większości pojedynków gra była zacięta i zdobycie każdego punku wymagało koncentracji i skuteczności – mówi Daniel Szupłak z działu organizacji imprez w elbląskim MOSiRze. – Od początku turnieju można było popatrzeć na dobrą siatkówkę. Mnóstwo było efektownych akcji, bloków czy asów serwisowych.

W pierwszym spotkaniu drużyna Yolo (Jakub Konopka/Michał Przekop) przegrała z PWD Elbląg (Rafał Balewski/Marek Zwierz) 19:21. Kolejne starcie i kolejne widowisko, w którym Najlepsza Drużyna w Turnieju (Wojtek Strzyżewski/Radek Wałęza) wygrała z Team P. (Mateusz Peret/Grzegorz Peret) 23:21. W trzecim spotkaniu ekipa Szałkar Team Elbląg (Marcin Karwacki/Paweł Szałkowski) ograła KiM (Kamil Tomczak/Michał Skorupa) 21:19. Jednak mimo porażki gracze KiM potrafili dotrzeć do finału. W podobny sposób rozpoczęli zmagania młodzi siatkarze Trefla Gdańsk (Ryszard Sałata/Olek Rybak), którzy przegrali rywalizację z Krótką Piłką (Kamil Dobosz/Łukasz Andruszkiewicz) 14:21. Przyjezdni rozkręcali się natomiast w kolejnych spotkaniach i po zwycięstwie nad Dzikimi Bykami (Kuba Król/Marcel Kańduła) 21:16 zameldowali się w półfinale imprezy.

Na tym etapie drużyna ROB BUD Bytów minimalnie poradziła sobie z Treflem 21:19. W drugim półfinale turnieju KiM ograło Krótką Piłkę 21:17. Pojedynek o trzecie miejsce rozstrzygnęli na swoją korzyść goście z Gdańska, wygrywając 21:17. W wielkim finale swoje umiejętności pokazali gracze z Bytowa, ogrywając elbląską ekipę KiM 21:15, a po spotkaniu nastąpiła dekoracja najlepszych drużyn.

 

Klasyfikacja turnieju:

1. ROB BUD Bytów (Marek Stolman/Krzysztof Leper)

2. KiM (Kamil Tomczak/Michał Skorupa)

3. Trefl Gdańsk (Ryszard Sałata/Olek Rybak)

4. Krótka Piłka (Kamil Dobosz/Łukasz Andruszkiewicz)

5. PWD Elbląg (Rafał Balewski/Marek Zwierz)

6. Dzikie Byki (Kuba Król/Marcel Kańduła)

7. Yolo (Jakub Konopka/Michał Przekop)

8. Najlepsza Drużyna w Turnieju (Wojtek Strzyżewski/Radek Wałęza)

9. Szałkar Team Elbląg (Marcin Karwacki/ Paweł Szałkowski)

10. Team P (Mateusz Peret/Grzegorz Peret)

11. Chill Out (Michał Stopel/Karol Brzostek)

 

Komunikat końcowy turnieju tutaj. Zdjęcia z turnieju dostępne są na stronie MOSiR.

MOSiR

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama