UWAGA!

Wakacyjne zajęcia ze Startem

 Elbląg, Wakacyjne zajęcia ze Startem
fot. Anna Dembińska

Szczypiornistki EKS niespełna dwa tygodnie temu wznowiły treningi i razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu postanowiły zaprosić mniejszych i większych mieszkańców Elbląga na wspólny trening. Zobacz zdjęcia.

Dla tych, którzy spędzają wakacje w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ofertę różnorodnych zajęć, a jedną z nich był otwarty trening z zawodniczkami oraz trenerem Startu. Mógł się na nim stawić każdy, kto miał ochotę na nieco ruchu i miłe spędzenie czasu wolnego. Oprócz najmłodszych miłośników szczypiorniaka, na zajęciach nie zabrakło najwierniejszych kibiców zespołu, którzy z chęcią realizowali zalecenia szkoleniowca EKS.

- Otwarty trening to świetna promocja piłki ręcznej wśród mieszkańców naszego miasta. Jesteśmy nie tylko zawodowcami, ale i pasjonatami szczypiorniaka, dlatego chętnie bierzemy udział w takich akcjach - mówił trener Andrzej Niewrzawa. W realizacji zajęć pomogło mu pięć zawodniczek: Joanna Waga, Wioleta Pająk, Joanna Gędłek, Nikola Szczepaniak i Katarzyna Cygan. Początek zajęć mógł nieco zaskoczyć uczestników, bo trener zaprosił wszystkich do stolików - Treningi zawsze zaczynamy od rozgrzania ciała, ale ważne jest też, żeby rozgrzać głowę i dlatego przez kilka minut będziemy grać w warcaby - mówił szkoleniowiec EKS.

 Potem nadszedł czas na zajęcia typowo ruchowe, niektórzy bili swoje rekordy życiowe, jak chociażby Bruno, który razem ze swoim bratem Miłoszem po raz trzeci w te wakacje korzystał z oferty wakacyjnej MOSiR.

- Najbardziej podobały mi się ćwiczenia ze skakanką, udało mi się skoczyć aż trzydzieści dziewięć razy - mówił chłopiec.

Podobne odczucia miała młoda zawodniczka MKS Truso, która już trzy lata zgłębia tajniki piłki ręcznej pod okiem Marty Czapli. 

- Na zajęciach ze Startem jestem drugi raz, byłam również w zeszłe wakacje. Wszystkie ćwiczenia mi się bardzo podobały, ale najbardziej skakanie na skakance - przyznaje.

Uczestnicy treningu mogli się sprawdzić w rzutach na bramkę, popracować nad koordynacją oraz wzmocnić koordynację, refleks i ogólną sprawność ruchową. Na kolejne tego typu zajęcia szczypiornistki Startu zapraszają 18 sierpnia.

 

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama