UWAGA!

Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Złóż podpis pod obywatelskim projektem ustawy!

 Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Złóż podpis pod obywatelskim projektem ustawy!
fot. arch. firmy

Do Sejmu trafił projekt ustawy o dobrowolnym ZUS dla przedsiębiorców. Stoi za nim Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej projektu ustawy Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców. Celem komitetu jest zebranie minimum 100 tys. podpisów pod projektem ustawy, którego ideą jest, aby przedsiębiorca miał możliwość wyboru, czy chce się ubezpieczać w ZUS, czy chce zadbać o swoją emeryturę w inny sposób.

Projekt tej ustawy ma na celu przede wszystkim wprowadzenie dobrowolności podlegania publicznym ubezpieczeniom społecznym przez osoby fizyczne, wykonujące działalność gospodarczą. - Potrzeba uchwalenia ustawy wynika z konieczności uelastycznienia regulacji z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz dostosowania ich do realiów prowadzenia działalności gospodarczej. Funkcjonujące obecnie rozwiązania, dotyczące ubezpieczeń społecznych przedsiębiorców, są bowiem pod wieloma względami nieefektywne, a wynikające z nich obciążenia organizacyjne i finansowe (taki stan wynika z faktu, że fundamentalne zasady uregulowań ostały się, pomimo zapoczątkowanych zmian ustrojowych w 1989 r. w Polsce) stanowią istotną barierę w zakresie wykonywania działalności gospodarczej - twierdzą autorzy projektu ustaw.

Cały projekt uchwały w tym linku.

Jak podkreśla Aneta Wrona, która prowadzi w Elblągu biuro Usług Finansowo-Księgowych „ATENA”, które jest członkiem Stowarzyszenia Współpracujących Biur Rachunkowych i zostało jako stowarzyszenie zaproszone przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw do inicjatywy „Dobrowolny ZUS”, jej klienci borykają się obecnie z wysokością składek ZUS.

- Kilka firm zawiesiło działalność lub zamknęło w głównej mierze ze względu na wysokość składek ZUS. Przeważnie są to firmy, które gdyby mogły zadeklarować dowolną kwotę na ZUS, na pewno w dalszym ciągu prowadziłyby działalność - wyjaśnia Aneta Wrona.

Podpis poparcia można złożyć w w biurze Usług Finansowo-Księgowych "ATENA". Serdecznie zapraszamy.

 

 

Aneta Wrona

Usługi Finansowo-Księgowe „ATENA”

ul. Wyczółkowskiego 3 E

82-300 Elbląg

tel. 55 643 78 30, fax. 55 643 78 31

Tel. komórkowy 512 022 737

http://www.atena.elblag.pl


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie