UWAGA!

Nowa definicja hybrydy w salonach Skoda HADM Gramatowski

 Nowa definicja hybrydy w salonach Skoda HADM Gramatowski
Fot. HADM Gramatowski

Zapoznaj się z najnowszą SKODĄ SUPERB IV plug in hybrid dostępną w salonie HADM Gramatowski w Elblągu i Starogardzie Gdańskim.

Napęd typu PLUG-IN w nowej Skodzie Superb IV PHEV.

Nowy model Skoda Superb IV wyposażony został w nowoczesny napęd typu plug-in, który nadal posiada silnik spalinowy, lecz również drugi - elektryczny, jak w klasycznej hybrydzie. Różnicą między napędem typu Plug-in a hybrydą jest zastosowanie dodatkowych zestawów akumulatorów umożliwiających jazdę wyłącznie na silniku elektrycznym (zasięg nowej Skody Superb IV w trybie elektrycznym sięga obecnie nawet 62 km). Dodatkowo napęd ten daje nam możliwość ładowania pojazdu z gniazdka domowego lub specjalnej ładowarki, a podczas jazdy odzyskujemy część energii generowanej gdy hamujemy oraz przy umiejętnym obchodzeniu się z pedałem gazu, co dodatkowo zasila baterie nowego Superb IV (zwykła hybryda umożliwia ładowanie baterii tylko i wyłącznie podczas jazdy). Rozwiązania zastosowane w Skodzie Superb IV znacznie zmniejszają ilość zużytego paliwa w porównaniu z klasyczną hybrydą - średni poziom spalania wynosi 1,9l/100km.

 

Te wszystkie innowacje sprawiają, że auto staję się ekonomiczne i dynamiczne, a po wybraniu trybu Sport oba napędy łączą swoją siłę oferując moc 218 KM, 400Nm i zapewniając przyśpieszenie do 100 km/h nawet w 7,7 s. Ponadto nowa Skoda Superb IV poprzez możliwość inteligentnego zarządzania pojazdem za pomocą usług zdalnego dostępu pozwala na uruchomienie zdalnie klimatyzacji oraz na ładowanie pojazdu np. w taryfie nocnej, a podczas jazdy rozbudowany zestaw aktywnych asystentów kierowcy* poprawia bezpieczeństwo i komfort użytkownika.

Podsumowując, hybryda plug-in jest lepszą, bardziej funkcjonalną wersją hybrydy. Jest połączeniem samochodu elektrycznego pozwalającego na jazdę w trybie bezemisyjnym, np. w mieście z samochodem spalinowym idealnym na długie trasy, wykorzystującym oszczędny silnik spalinowy. Zapraszamy na jazdy testowe do naszych salonów.

 

Już w wkrótce w naszych salonach Skody – OCTAVIA iV PHEV*

 

  HADM Gramatowski

Skoda i Citroen

Warszawska 87

Elbląg

55 235 24 57

 

Skoda i Kia

Rokocin 4G

  Starogard Gdański

58 560 94 80

www.hadm.pl

*szczegółowe informacje u pracowników salonu.

 

-- artykuł sponsorowany --

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie