UWAGA!

Strefa Bezpieczeństwa Compensy odwiedziła Elbląg

 
Strefa Bezpieczeństwa Compensy odwiedziła Elbląg
Fot. Anna Dembińska

W niedzielę (22 sierpnia) na placu im. Kazimierza Jagiellończyka odbył się piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 3. edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia. Zobacz zdjęcia.

- Kampania prowadzona jest przez Compensę we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

- Pikniki edukacyjne organizowane są w 12 miastach Polski, a także w miejscach obsługi podróżnych przy autostradach.

 

Wiedza na całe życie

- Od czterech lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza na całe życie – mówi Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W kontekście kampanii Bezpieczna Autostrada dodaje, że warto pamiętać o tym, jak różni się ten rodzaj drogi od innych. - Na autostradę często, niestety, przenosimy nasze upodobania i przyzwyczajenia z jazdy po mieście. Tego robić nie wolno. Ważna jest nasza dobra i szybka reakcja na sytuację na trasie. Właśnie reakcję w różnych warunkach możemy sprawdzić podczas naszego pikniku, dzięki specjalnym przyrządom. Próbujemy pokazać, jak zmienia się choćby nasze reagowanie w czasie rozmowy przez telefon, a zmienia się na niekorzyść nawet wtedy, gdy używamy zestawu głośnomówiącego...

 

Defibrylator AED dla miasta

  Strefa Bezpieczeństwa Compensy odwiedziła Elbląg
Fot. Compensa

W ramach akcji Compensa przekazuje miastom defibrylatory AED. Zapewniając dostęp do tych urządzeń, zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców. W niedzielę urządzenie w imieniu miasta odebrał wiceprezydent Michał Missan.

- 20 lat pracowałem jako ratownik medyczny i doskonale wiem, jaką wartość ma to urządzenie. Jestem bardzo wdzięczny za przekazany defibrylator i za to, że jesteście dzisiaj tutaj z nami - podsumował Michał Missan i podkreślił wagę promocji bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Defibrylator AED został zamontowany przy Urzędzie Stanu Cywilnego.

- Jako ubezpieczyciel codziennie stawiamy sobie za cel ochronę życia i zdrowia. Bardzo się cieszę, że Elbląg jest jednym z 12 miast biorących udział w tegorocznej edycji kampanii Bezpieczna Autostrada. Przekazana dzisiaj uczestnikom wydarzenia wiedza, przećwiczona w praktyce, jak i defibrylator, to kolejne kroki do poprawy bezpieczeństwa elblążan – dodaje Hanna Mantorska, kierownik filii Compensy w Elblągu.

 

Nauka i zabawa

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy można było skorzystać z wielu zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci jak i dorosłych (refleksomierz, narkogogle i alkogogle). Wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. W strefie bezpiecznego kierowcy można było sprawdzić ciśnienie, zawartość tlenu we krwi czy poziom cukru, a także poddać się badaniu widzenia zmierzchowego i wrażliwości na olśnienie. Uczestnicy mogli również skorzystać ze strefy relaksu i masaży. Nie zabrakło upominków i nagród dla odwiedzających. Dystrybuowane były materiały edukacyjne.

- Podczas naszych pikników staramy się uczestnikom przekazywać wiedzę, ale też uczyć ich odwagi. Wszystko po to, by w sytuacji zagrożenia umieli bezpiecznie i skutecznie pomóc w ratowaniu życia. W ramach kampanii Bezpieczna Autostrada pokazujemy nie tylko, jak odpowiedzialnie jeździć, ale też jak ważny dla bezpieczeństwa jest stan zdrowia kierowcy - podsumowuje piknik w Elblągu Ewelina Ryczywolska z Biura Marketingu i PR Compensy.

 

"Takie spotkania są potrzebne"

- Bardzo miło spotkać się w takim miejscu, dzieci mają radochę. Zarówno one, jak i dorośli mogą się czegoś ważnego dowiedzieć – mówi pani Jadwiga, która na piknik przyszła z małą Kornelią. - Uczestniczyliśmy w szkoleniach z pierwszej pomocy, mierzeniu poziomu cukru, zabawach... - wymienia.

- Bezpieczeństwo na drodze to ważna sprawa, takie spotkania są potrzebne, za dużo jest wypadków – przyznaje pani Julia, która przyszła na piknik z Mają i Marcelem.

- Pogoda nam dopisała, dzieci są bardzo zadowolone – podkreśla pani Justyna. - Mąż zbadał poziom cukru, ja z kolei podniosłam sobie cukier watą cukrową (śmieje się), a córki skorzystały z zabaw. Oby jak najwięcej tego typu imprez, córkom zostanie w głowach to, czego się dowiedziały, a my sobie wiedzę o bezpieczeństwie na drodze trochę poukładaliśmy – przyznaje.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom Elbląga za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie bezpiecznaautostrada.pl.

 

-- artykuł sponsorowany --

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie