UWAGA!

Tańsze parkowanie w Elblągu

 Tańsze parkowanie w Elblągu

W Elblągu rośnie popularność mobilnych aplikacji do płacenia za parking. Władze Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu zdecydowały się poszerzyć wybór dostępnych aplikacji umożliwiających płacenie za bilety parkingowe. Od 1 marca dołączyła do nich aplikacja Flowbird, obecna w ponad 1400 miastach w Europie, USA, Australii, Hongkongu i na wyspie Reunion w Oceanie Indyjskim.

Z okazji uruchomienia usługi operator organizuje promocje. Każdy użytkownik, który wyda w ciągu 30 dni co najmniej 10 zł na parkowanie w aplikacji, otrzyma 10 zł zwrotu. Wystarczy pobrać aplikację, dodać kartę lub zasilić konto i opłacić parkowanie w Elblągu w aplikacji.

 

Jak działa aplikacja Flowbird?

Flowbird działa w ponad 60 lokalizacjach w Polsce w tym obok SkyCash i Mobilet w Warszawie co czyni go jednym z trzech największych operatorów płatności w Polsce. Najbliżej Elblągu operator działa w Tczewie, Gdańsku, Gdyni i Sopocie ale liczba miast stale się powiększa.

 

Aplikacja jest bezpłatna, niezwykle prosta i przyjazna. Na mapie prezentowane są wirtualne parkomaty, które pozwalają upewnić się czy jesteśmy na terenie strefy płatnego parkowania lub czy na parkingu obsługiwanym przez aplikację. Kierowca musi podać nr rejestracyjny swojego pojazdu i metodę płatności. Celem opłacenia parkowania należy kliknąć na wirtualny parkomat, określić czas i zapłacić. Opłacone parkowanie można przedłużyć lub skrócić zgodnie z taryfą parkingową. Możliwość skracania i przedłużania parkowania to duża przewaga nad parkomatami. Kierowca powinien oznakowywać pojazd naklejką czy kartką za szybą z napisem Flowbird - naklejkę można wydrukować ze strony lub odebrać bezpłatną naklejkę w siedzibie strefy parkowania w urzędzie miasta.

 

Mobile płatności za parking są coraz popularniejsze w Naszym kraju. W niektórych miastach już niemal połowa opłat za parking jest wnoszona przez aplikację. Jak niedawno wypowiadał się Dyrektor [1]Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie w przyszłości miasta będą zmniejszać liczbę parkomatów a inwestować w popularyzację płatności mobilnych, które są znacznie tańsze dla miasta niż parkomaty i bardziej przyjazne dla użytkowników. Czy mobile płacenie za parking od Flowbird przyjmie się w Lubartowie czas pokaże.

 

[1] Żródło: https://www.cashless.pl/14734-spp-warszawa-wiecej-aplikacji

 

---artykuł sponsorowany---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie