UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • I LO, w latach 60 i 70 - kużnia elbląskiej inteligencji, ostatnio działaczy PiS, a obecnie rzesza kolejnych przyszłych ex elblążan opuszczających od pażdziernika swoje prowincjonalne miasto lub miasteczko w celu szukania swojego miejsca na ziemi. Na szczęście to już nie czasy, gdy studenci byli wąską elitą i przyszłą inteligencją, Dziś w prawie każdej pipidówce jest wyższa uczelnia i każdy chętny może być studentem, a część nawet magistrem i inżynierem. Tylko, że Państwo po 1989 roku tworząc niezliczoną ilość wyższych uczelni zapomniało stworzyć dla nich adekwatne miejsca pracy. Stąd tak liczne wyjazdy absolwentów studiów do pracy fizycznej na Zachód. Na brak pracy w Polsce nie mogą tylko narzekać lekarze, którzy w dużych ilościach kończąc za darmo najdroższe studia w Polsce natychmiast uciekają nie płacąc za nie za granicę, bo tam z powołania chcą pomagać chorym, ale nie za marne 10.000,- 15.000,- pln. Mam nadzieję, że niedługo rząd wprowadzi dla tych samarytan konieczność zwrotu kosztów studiów przed wyjazdem.
  • i tu jest zgoda, lekarze powinni pracować w Polsce co najmniej 12 lat, tak jak jest to po studiach wojskowych wyuczyłeś się za polskie pieniążki -siedzisz i odrabiasz
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    10
    5
    jaaaaaaaa(2024-01-21)
  • Też jestem tego zdania, planujesz wyjazd to studiuj medycynę na studiach komercyjnych, w innej sytuacji albo odpracuj studia albo zwróć koszty wykształcenia ale wydaje mi się że przepisy unijne stanowią inaczej. Jesteśmy skazani na lekarzy ukraińskich lub białoruskich co wcale nie musi znaczyć że gorszych.
Reklama