UWAGA!

Klasa w I LO z patronatem Rządowego Centrum Legislacji

 Elbląg, Klasa w I LO z patronatem Rządowego Centrum Legislacji
fot. arch. szkoły

2 lipca 2021 r. została podpisana umowa pomiędzy Marzeną Bielecką, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, a doktorem Krzysztofem Szczuckim, Prezesem Rządowego Centrum Legislacji, absolwentem I LO. Umowa dotyczy objęcia honorowym patronatem klasy o profilu humanistyczno-prawnym w latach 2021-2025.

Uczniowie tej klasy będą mogli uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach obejmujących, m.in.: warsztaty wprowadzające do prawa, utrwalenie materiału z zakresu wiedzy o społeczeństwie w praktyce, debaty oksfordzkie oraz pomoc w wyborze studiów. Dla chętnych i wyróżniających się uczniów przewidziane są seminaria rozszerzające wiedzę prawniczą oraz spotkania z mentorem, praktykiem prawa, w trakcie których każdy słuchacz będzie mógł przedstawić swoje spostrzeżenia i omówić wątpliwości. W trakcie roku szkolnego przewidziane są też minimum trzy spotkania z Prezesem Rządowego Centrum Legislacji, doktorem Krzysztofem Szczuckim.

W ramach projektu dla uczniów klasy o profilu humanistyczno-prawnym przewidziane są wyjazdy do Warszawy, podczas których odbędą się: spotkania, warsztaty, debaty i seminaria z prawnikami, a także zwiedzanie Sejmu, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Sądów oraz innych instytucji państwowych. Celem nadrzędnym przyświecającym projektowi jest wychowanie młodych ludzi na świadomych obywateli, dla których ważne są takie wartości jak: sprawiedliwe prawo, właściwa legislacja, wspólne dobro i poszanowanie tradycji.

Marzena Bielecka, I LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Czy jako 40-latek można wrócić do tego liceum na nową ścieżkę dydaktyczną, by odmienić swój los przez naukę prawa?
 • W tej szkole jeżeli nie jestes nauczycielem nic nie załatwisz, te posty sobie drukujcie a prawda jest taka ze dyrektor i wice to beton. .. XXI wiek a komunizm w pelni. .. Odradzam, normalni ludzie nie protegowani(wiadomo Emblomg- charakterystyczna dziura z ukladami tak prymitywnymi, ze az ból)beda mieli problem. Budowanie wizji liceum dla wszystkich to mit. Jezeli masxz pomysl na zycie próbuj gdzie indziej. obecnie budowlaniec zarobi wiecej niz nauczyciel chemii w tym liceum x10 miesiecznie. Walka ze starymi babami myslacymi jak beton?? po cop to wam??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  arystoteles budowy(2021-07-02)
 • Popieram: Bez ukladow w tym liceum nic nie zalatwisz. .. .nawet jak twojemu dzieciakowi idzie kiepsko z jakiego przedmiotu to uslyszysz: nic nie mozemy pomoc, radzcie sobie sami. .. To jest edukacja?Przepisanie na inny profil graniczy z cudem, sami maj aburdel bo nie wiedza co dzieci beda ialy we wrzesniu. Moja corka jakos przebrnela. Nastepnego dziecka w zyciu tam nie wysle. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Matka P(2021-07-02)
 • kiedyś to była dobra buda. Dziś w rankingach szoruje po dnie. .. .. Czyli dyrekcja i kadra do wymiany chyba. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  1
  absolwent(2021-07-02)
 • Kluczem jest dobry dyrektor, mowie to generalnie odnoszac sie do wszystkich szkół. Jezeli ma glowe na karku, potrafi rozmawiac z nauczycielami i rodzicami a zwłaszcza z dziecmi to szkola zawsze bedzie szła w góre. Na takiego trafic to juz sukces. ..
 • @tylko II LO - Zwłaszcza taki dyrektor, który ma znajomości w urzędzie, a najlepiej w wydziale edukacji.
Reklama