UWAGA!

Miliony na naukę poprzez eksperyment

 Elbląg, Miliony na naukę poprzez eksperyment
(fot. Urząd Miejski w Elblągu)

W Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu powstaje Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania. To część projektu edukacyjnego wartego prawie 4,5 miliona złotych.

Remont czterech salach lekcyjnych w SP 19 na zlecenie ratusza wykonuje elbląska firma Bud-Mar. Ma kosztować ponad 520 tysięcy złotych i zakończyć się w październiku. Powstanie tu Międzyszkolna Pracownia Eksperymentowania, z której będą korzystać uczniowie klas drugich i trzecich elbląskich szkół podstawowych. Inwestycja jest częścią większego projektu pod nazwą "Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej" wartego prawie 4,5 mln złotych (dofinansowanie z Unii Europejskiej to 4,2 mln zł).

- Celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i umiejętności naukowo technicznych poprzez doposażenie bazy dydaktycznej w pomoce i sprzęt, wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania, w tym metody eksperymentu u 700 uczniów kl. II-III, doskonalenie kwalifikacji/kompetencji dydaktycznych 100 nauczycieli i organizację zajęć pozalekcyjnych w 15 szkołach podstawowych na terenie Elbląga – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Cały projekt będzie realizowany do końca września 2022 roku.

 

oprac. red. na podst. informacji UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama