UWAGA!

Polskie konstytucje – finał konkursu

 Elbląg, Polskie konstytucje - finał konkursu

18 listopada 2021 r. auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu pt. "Polskie konstytucje - od Konstytucji 3 maja 1791 r. do Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r.". Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół średnich z regionu elbląskiego.

Konkurs został zorganizowany przez Instytut Ekonomiczny PWSZ w Elblągu oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Elblągu. Nawiązuje on do obchodzonej w całym kraju 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat kształtowania się ustroju państwa polskiego oraz praw i wolności obywatelskich na przestrzeni dziejów, których odzwierciedlenie znaleźć możemy w treści norm prawnych zawartych w uchwalanych kolejno konstytucjach i ich nowelizacjach.

Patronami konkursu byli Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski oraz
       Rektor PWSZ w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.

- W konkursie udział wzięło łącznie kilkudziesięciu uczniów. Jest to bardzo budujące, że nasza inicjatywa cieszyła się w tak dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży – mówi zastępca dyrektora IE ds. naukowych i organizacyjnych dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz, prof. uczelni.

 

Laureatami konkursu zostali:

1. Jakub Skibiński - III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu

2. Jarosław Dembski - Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu

3. Aleksander Szulc - II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
       w Elblągu

Zwycięzcom nagrody wręczyli Rektor PWSZ w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni oraz wiceprezydent Miasta Elbląg Michał Missan.

Nagroda główna w postaci tabletu została ufundowana przez Fundację Elbląg - Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego ze środków funduszu nieograniczonego pochodzących z wpływów z tytułu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

 

- Zaproponowany przez nas konkurs dotyka bardzo ważnych i aktualnych tematów. Mamy nadzieję kontynuować go w kolejnych latach – dodaje dr hab. Krzysztof Sidorkiewicz, prof. uczelni.

 

Po części oficjalnej uczestnicy wydarzenia udali się do Galerii Filar Sztuki w Bibliotece PWSZ w Elblągu, gdzie miało miejsce otwarcie wystawy „Dla Niepodległej”. Jest to ekspozycja prac studentów PWSZ w Elblągu przygotowanych w celu uczczenia niedawno obchodzonego Narodowego Święta Niepodległości.

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To bardzo dobra inicjatywa. W dzisiejszych czasach gdy totalna opozycja pod dyktando Brukseli lekceważy sobie zapisy ustawy zasadniczej i atakuję nasz Trybunał Konstytucyjny, przeciwstawiając mu obce Sądy niższego rzędu które realizują zlecenia niemieckich mocodawców, szczególnie ważna jest edukacja naszej młodzieży by nie dała się bałamucić wiadomym siłom. Mam jednak wątpliwości co doboru patronów tego przedsięwzięcia. ..
 • Bardzo dobra inicjatywa, dobrze zorganizowana jak na obecne możliwości i zachęcająca do dalszej nauki młodych ludzi. Brawo za organizację i patronat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Wojt Sz(2021-11-19)
 • @TeofilSkorupa - Czy nie czas na. .. leczenie?
Reklama