UWAGA!

Trzeci dzień matur. „Angielski był łatwy”

 Elbląg, Matura z języka angielskiego w I LO w Elblągu,
Matura z języka angielskiego w I LO w Elblągu, fot. Anna Dembińska

Piątek (6 maja) to trzeci dzień egzaminów maturalnych. O godz. 9 maturzyści przystąpili do pisemnego egzaminu z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Od lat angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym. - Moim zdaniem dzisiejszy egzamin z angielskiego był bardzo łatwy, nawet jeśli ktoś nie uczył się zbyt wiele, mógł dać sobie radę – mówi Kacper, maturzysta z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Zobacz zdjęcia.

Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym trwa 120 minut. Arkusz egzaminacyjny składa się z części: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych i wypowiedzi pisemnej. My tuż po egzaminie odwiedziliśmy I Liceum Ogólnokształcące. Większość z maturzystów, z którymi rozmawialiśmy, uznała go za łatwy.

- Był naprawdę łatwy. Było dziewięć zadań zamkniętych, trzeba było też napisać list lub maila. Poprzednie egzaminy, język polski i matematyka, poszły mi także dobrze. Nie wiem jeszcze jakie studia wybiorę, muszę to jeszcze przemyśleć - mówi Remigiusz Kowalski, maturzysta z I LO.

Podobnie uważa Kacper.

- Wydaje mi się, że nawet jeśli ktoś nie uczył się zbyt wiele, mógł dać sobie radę. Nie wiem, jak w poprzednich latach wyglądały arkusze, ale tegoroczny nie powinien nikomu sprawiać problemów. Nie mówię, że napisałem na 100 procent, ale zdanie tego egzaminu nie sprawiło kłopotu. Myślę, że poprzednie egzaminy też poszły mi dobrze - mówi Kacper.

Mikołaj, kolejny nasz rozmówca, najbardziej obawiał się części pisemnej tego egzaminu.

- Niepotrzebnie, nie był on trudny. Dobrze dałem sobie radę - mówi maturzysta.

- Wydaje mi się, że to chyba najłatwiejszy egzamin ze wszystkich. Nie stresowałam się prawie. Warto uczyć się języków obcych, a bez angielskiego dzisiaj ani rusz – dodaje Tomasz.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Chał du ju duju, bo ja fest po zbuju? I wsie bukwy pa pariadke, bez aszybki nazywajem
 • Brawo! Poziom podstawowy za Wami drodzy maturzyści. Od poniedziałku rozszerzenia. Życzę Wam aby dzięki nauce i sumienności też nie sprawiły Wam kłopotów. Dążcie do wyznaczonych sobie celów, spełniajcie marzenia i dostańcie się na wymarzone uczelnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  trzymam kciuki(2022-05-06)
 • Powodzenia na stolarni formujemy dla was grupę
 • Chwalicie się czy żalicie? Tegoroczna matura na poziomie szkoły podstawowej a później wyniki 40 - 50 procent uważacie za wielki sukces
Reklama