UWAGA!

Uczelnia objęła patronat nad IV LO

 Elbląg, Uczelnia objęła patronat nad IV LO
(fot. EUHE)

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna objęła patronat nad klasą sportową o profilu piłki ręcznej z elementami fizjoterapii w IV LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu. Oznacza to, że uczniowie IV LO będą uczestniczyć w wybranych zajęciach na kierunku fizjoterapia, prowadzonym przez uczelnię.

Rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej dr Zdzisław Dubiella, prof. EUH-E i dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej Kamila Boros podpisali porozumienie o współpracy, w którym uczelnia zobowiązała się do objęcia patronatu nad klasą sportową piłki ręcznej z elementami fizjoterapii w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, umożliwienia uczniom udziału w wykładach na kierunku fizjoterapia i zapoznania się z charakterystyką zawodu fizjoterapeuty poprzez spotkania z wykładowcami oraz udział w wybranych zajęciach ćwiczeniowych. Uczniowie będą mogli także uczestniczyć w wizytach studyjnych w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej oraz wybranych konferencjach naukowych z zakresu tematyki zdrowia i medycyny, organizowanych przez EUH-E.

- Uczniowie trenujący często po zakończeniu kariery sportowej nie potrafią się odnaleźć w codziennym funkcjonowaniu. Chcemy, aby kontakt z uczelnią i tym, jak się kształci na kierunku fizjoterapia, otworzył im oczy na ten zawód zawód i przyszłość z nim związaną – wyjaśnia Kamila Boros, dyrektor IV LO w Elblągu. - Chcemy również, aby poznali uczelnię w swoim macierzystym mieście bez konieczności studiowania w odległych miastach. Obecnie wielu uczniów IV LO pozostaje na uczelniach w Elblągu. Kierunek fizjoterapia jest znany osobom trenującym, ponieważ wielokrotnie korzystają z pomocy fizjoterapeutów jako pacjenci. Kształcenie w klasie pod okiem EUHE daje uczniom dodatkowe możliwości na przyszłość. W ramowym planie nauczania są trzy godziny do dyspozycji dyrektora, stąd pomysł na wprowadzenie do kształcenia fizjoterapii oczywiście przy współpracy z EUH-E, która taki kierunek studiów prowadzi – dodaje Kamila Boros. - Jako przedmiot wprowadzamy fizjoterapię od klasy drugiej do klasy czwartej. W pierwszym roku nauki zależy nam, aby uczniowie mieli możliwość zapoznania się z dziedziną fizjoterapii poprzez udział w wykładach otwartych a także, by mogli brać udział w ćwiczeniach w pracowniach uczelni. Od klasy drugiej jest możliwość wprowadzenia przedmiotu w szkole w ramach dodatkowej godziny. Planujemy, by uczniowie raz w miesiącu mogli korzystać z zajęć na uczelni prowadzonych przez wykładowców EUHE.

- Jako uczelnia jesteśmy otwarci na współpracę z otoczeniem i podejmowanie nowych inicjatyw skierowanych do młodych ludzi – stwierdza rektor EUH-E dr Zdzisław Dubiella, prof. EUH-E. – Klasa patronacka jest doskonałym przykładem tego typu działań. Przyszli studenci, a obecnie licealiści mają okazję poznać specyfikę zajęć na uczelni i przy okazji nauczyć się czegoś, czego nie przewidują szkolne programy kształcenia. Także wizyty studyjne w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej, które organizujemy już od roku, są okazji do zobaczenia jak dziś można nowocześnie kształcić.

Uczniowie IV LO już 9 października będą mogli wziąć udział w wykładzie z fizjoterapii ogólnej, który poprowadzi dr Rafał Pluszyński.

 

red. na podst. informacji nadesłanej

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • zarzadzanie i marketing oraz administracja. .. :)Bardzo zyciowe kierunki. Od razu lepiej wziasc kupic bilet w jedna strone i po sredniej podarowac sobie dorabianie sie 20 lat za 2200 zł na miesiac
  • Ja obecnie bym mocno trenowal matme, fize, ewentualnie chemie, poniewaz poziom nauczania, wlasciwie przekazywania wiedzy w ogolniakach to dramat. 80% uczniow musi isc na korki. Godzina:50-60 zł i sobie zyje. W takich krajach skandynawskich nauczyciel tak dlugo wbija az uczen zakuma u nas to zyla zlota. Powiedzialem, przekazalem i. .uj mnie obchodzi czy to zrozumieli, zawsze bedzie wiecej chetnych na korki. Na koniec jeszcze podwyzki, bo zmaltretowani nauczyciele maja tak ciezko. .. oj, oj. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    3
    sigma pi(2020-10-05)
  • Po to dno nauczania panuje w elbląskich uczelniach aby nauczyciele dorabiali, bez podatku i bez składek na zus tak jak lekarze, im większy bałagan i poziom nauczania tym lepiej dla władz.
Reklama