UWAGA!

Uczniowie ZSTI uczyli się pierwszej pomocy

 Elbląg, Uczniowie ZSTI uczyli się pierwszej pomocy
Fot. Mikołaj Sobczak

Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych wzięli udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. To jeden z elementów programu realizowanego w Elblągu przez Fundację Obrony Praw Człowieka i Obywatela,. Zobacz więcej zdjęć.

Fundacja przeprowadzi cykl interaktywnych zajęć z młodzieżą, wśród nich są szkolenia z udzielania pierwszej pomocy w przypadku sytuacji nadzwyczajnych, takich jak wypadki komunikacyjne, pożary czy klęski żywiołowe spowodowane przez powodzie, nawałnice i inne następstwa zjawisk atmosferycznych.

- Pokolenie, z którym pracujemy nigdy nie zaznało tragicznych doświadczeń wojny. Jednak z niepokojem spoglądamy na wschód, gdzie na terenie sąsiedniego nam kraju, jakim jest Ukraina, trwa wojna – tłumaczy Grzegorz Wołoszczak, prezes fundacji Obrony Praw Człowieka i Obywatela. - Naszym zdaniem zdobywanie przez młodych ludzi koniecznej wiedzy historycznej i społeczno-politycznej, jaką oferuje dzisiejszy model edukacji, musi iść w parze z umiejętnościami praktycznymi, stąd nasz pomysł na warsztatowe zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Według nas nowoczesny młody polski patriota to człowiek, który musi też posiadać umiejętności pomagania innym współobywatelom w potrzebie.

Szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w przypadku sytuacji nadzwyczajnych będą przeprowadzane przez weteranów misji poza granicami kraju – są to oficerowie i żołnierze z doświadczeniem nabytym w ekstremalnych warunkach podczas działań bojowych. Dlatego też ich wizerunek na zdjęciach jest zasłonięty.

informacja nadesłana

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I kolejna militarystyczna żenada, a w dodatku związana z niekoniecznie chyba zgodnym z prawem wchodzeniem podmiotów bardzo POlitycznie POdejrzanych do polskich szkół. Sprawdziłem dla Was, żebyście już nie musieli tego robić, i wygląda NATO, że ta fundacyjka p. Grzegorza Wołoszczyka, to kolejna odsłona z nacjo-styropianowego, niesławnego programu militaryzacji społeczeństwa i rusofobicznej nagonki. Jeśli som w Emblongu jakieś uczciwe dziennikarze jeszcze, to sprawdziliby może dokładniej - kiedy i jakie dofinansowanie otrzymała ta jeszcze ciepła fundacyjka, i czy nie jest to aby jakaś grubsza, bardziej zorganizowana i bardziej POdejrzana akcją, hę?; [PS. Wstyd, że dyrekcja i grono pedagogiczne tej już dawno mocno prawackiej szkoły, nie wykazała się większym rozumem, niestety... ] #patoprawica, #PrawdaWasWyzwoli, #warmongers; Hashtagi: #antyfaszyzm, #antyimperializm, #FoodNotBombs
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  lubie.kefir(2022-12-12)
 • Cenzuro, zaprawdę... Hashtagi: #PrawdaWasWyzwoli...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  lubie.kefir(2022-12-12)
 • Do redakcji dlaczego instruktorzy mają zasłonięta twarz a uczestnicu już nie. Hashtagi: #redakcjaportel
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Sąsiadów 02(2022-12-12)
 • ZSTI, ach piękne czasy. Pozdrawiam absolwentów rocznik 2008.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Absolwent 2008(2022-12-13)
 • Dyrekcja ZSTI znów się nie popisała, niedługo zaczną wpuszczać dealerów narkotyków do szkoły albo łowców prostytutek pod przykrywką jakiegoś szkolenia.
Reklama