UWAGA!

Teraz ja - Nowe drogi a bezpieczeństwo dzieci

 
Elbląg, Nowe drogi a bezpieczeństwo dzieci
fot. AD

Poranny pośpiech do pracy, moment nieuwagi i człowiek leży pod kołami naszego samochodu lub przetacza się po jego masce. Wypadek gotowy. Tak najczęściej wyglądają potrącenia osób pieszych. A co, jeśli najbardziej narażone są na to dzieci?

Przejście dla pieszych na ul. Grobla św. Jerzego jest miejscem szczególnie niebezpiecznym …
       Niedawno zakończono remont tego odcinka jezdni, jednak nie ma tam zainstalowanej sygnalizacji świetlnej. Choć przejście jest na samym zakręcie i nie widać jadących od strony ul. Bema aut (co może mieć opłakane skutki) a droga jest często uczęszczana przez dzieci idące do szkoły lub parku.
       W dodatku zbliża się okres zimowy, wiec dzieci na pewno będą chodzić na górkę znajdującą się zaraz przy przejściu, co stwarza dodatkowe zagrożenie.
       Sygnalizacja świetlna, zamiast przed, została umieszczona za zakrętem, a to daje kolejne powody do niepokoju, ponieważ kierowcy spieszą się by zdążyć na zielone światło. Zimą mogą nie zdążyć zahamować, gdy pieszy znajdzie się na jezdni.
       Czy musi dojść do tragedii, by w tym miejscu postawiono sygnalizację?
       Piszę to, apelując o umieszczenie na ul. Grobla św. Jerzego świateł, które na pewno zwiększą bezpieczeństwo pieszych - okolicznych mieszkańców i innych elblążan korzystających z tego przejścia, a przede wszystkim dzieci.
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 2
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.9 9 18

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Generalnie racja, to przejście jest niebezpieczne.
 • Tak na prawde autorze to chyba Ci chodzi o to drugie przejście dla pieszych do przystanku tramwajowego rog z ul. Jaszczurczego. Ale sie nie martw na porelu jest drugi radosny artykuł z informacja, że. .. cm. DĘBICA rośnie:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pan Pikus(2012-09-07)
 • Viol@ doskonały artykuł! Idealny, żeby nauczyć rodziców wszystkich pociech wpajania im podstawowych zasad ruchu drogowego - nie widzisz - nie właź na przejście! Wiele razy jeździłem przez to skrzyżowanie i przy ograniczeniu do 40 km/h można zasnąć, a przy 60 km/h spokojnie zatrzymać się przepuszczając pieszych. Sygnalizacja świetlna jest tam zbędna jak w 90% w naszym mieście. Klu sprawy leży jedynie w tym czy jedzie kierowca czy idiota. Kierowca się zatrzyma i przepuści. Idiota leci 100 km/h i nie wie co robić jak widzi pieszych. Teraz podejmij temat jak wyeliminować idiotów z naszych dróg i jak nauczyć dziecko, że auto jadące z prędkością 40 km/h po śniegu choćby się ze. .. rało to się nie zatrzyma po 3 metrach. Jak widzisz każdy medal ma dwie strony, a Ty przedstawiłaś tylko jedną.
 • ale chała zastanawia mnie kto pracuje w redakcji?
 • Kolejne przejście niebezpieczne dla dzieci jest na ul. Nowowiejskiej przy rondzie. Są tam dwa pasy ruchu - z prawego skręca się w ul. Traugutta, a z lewego wjeżdża na rondo. W porannych godzinach na lewym pasie jest notorycznie korek i kierowcy jadą prawym i tuż przed przejściem wciskają się na lewy, a niebezpieczeństwo pojawia się gdy dzieci idące do szkoły nr12 zostają wpuszczone na przejście przez kierowców oczekujących na lewym pasie na wjazd na rondo, a prawym pasem jadą samochody, które mają zasłoniętą część przejścia. Tylko czekać kiedy ktoś nieuważny "zawinie" pieszego z przejścia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  baridi(2012-09-07)
 • Tam jest ograniczenie do 40-tu, ale wszscy pędzą szybciej. Tylko słup z fotoradarem!
 • Zacznijcie od dawania dobrego przykładu dzieciom. Wiele razy widziałem jak rodzic przeprowadza dziecko nie na pasach lub na czerwonym świetle bo się spieszył na autobus. Narzeka się na kierowców, ale piesi to prawdziwe święte krowy. Przełażą gdzie chcą, chodzą po ścieżkach rowerowych, przebiegają na czerwonym, nie mówiąc już o tym że nawet nie potrafią chodzić po chodnikach (często zajmują jego całą szerokość będąc z rodzinką na spacerze).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jejejeje(2012-09-08)
 • bardzo dobry artykuł swiatła powinny tam byc
 • dobry ale piesi tez potrafia utrudniac jazde kierowcom jak wyskakuja na jezdnie w miejscach gdzie nie ma pasow
 • Przejście jest bezpieczne prawidłowo oznakowane prędkość ograniczona do 40 km/h ponadto nie było z tym miejscem od bardzo dawna żadnych problemów Jak ktoś widzi zagrożenie niech się wyprowadzi na wieś i delektuje się ciszą i upaja spokojem.
 • Dlaczego wszystko próbuje się załatwiać od dupy strony? Ustawienie sygnalizacji świetlnej na każdym przejściu dla pieszych nie rozwiąże problemu, a z pewnością skutecznie zatrzyma ruch, który i tak jest anemiczny i mało zsynchronizowany w Elblągu. Zgadzam się z powyższym komentarzem. Przejście jest doskonale oznaczone. Jest ograniczenie do 40 km/h, wystarczy przestrzegać przepisy. Artykuły tego typu promują debilizm i brak myślenia. Trzeba wyegzekwować stosowanie się do znaków (choćby fotoradar). Ograniczenie prędkości jest takim samym oznakowaniem nakazującym jak światła, a umieszczenie tych ostatnich na każdym skrzyżowaniu i przejściu z pewnością nie podniesie poziomu inteligencji i spostrzegawczości kierowców. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2012-09-08)
 • faktycznie radar był by najlepszym rozwiazaniem jednak artykul nie mowi o wszystkich przejsciach tylko o tym ktore faktycznie jest niebezpieczne ze wzgledu na jego polożenie.
Reklama