UWAGA!

Teraz ja - Ostra zima na kolei

 Elbląg, Zamarznięty śnieg stanowił nieodłączną atrakcję dla podróżujących,
Zamarznięty śnieg stanowił nieodłączną atrakcję dla podróżujących, fot. Stefanowsky

Żyjemy w czasach wysoko rozwiniętej techniki i innowacyjności, a zwykła podróż pociągiem może stać się nie lada wyzwaniem.

Zima to jedna z czterech pór roku w przyrodzie. Charakteryzuje się najniższymi temperaturami w skali roku oraz częstymi opadami śniegu. Tak właśnie wygląda klimat w Europie środkowej podczas zimowych miesięcy.
       W chwili, gdy temperatura spada poniżej zera organizatorzy transportu publicznego zobowiązani są do utrzymania odpowiednich warunków i względnie wysokiej temperatury w pojazdach komunikacyjnych, a wszystko po to, by podróżni mogli bezpiecznie i wygodnie dojechać do celu.
       Niestety jednak nie wszyscy przewoźnicy utrzymują takie zasady.
       Ostatnio, jadąc pociągiem z Elbląga do Gdyni, spotkałem się z wyjątkowo nieprzyjaznymi warunkami, jakie panowały w pociągu. Otóż w niektórych przedziałach wcale nie działało ogrzewanie i aby wytrzymać dwugodzinną podróż trzeba było cały czas siedzieć w kurtce, a i tak chłód dawał się we znaki. W toaletach i przedsionkach między wagonami o cieple można było całkowicie zapomnieć. Tam panowała temperatura bliska 0 stopni Celsjusza, a zamarznięty śnieg stanowił tam nieodłączną ‘’atrakcję‘’ dla podróżujących.
       Żyjemy w czasach wysoko rozwiniętej techniki i innowacyjności, a zwykła podróż pociągiem może stać się nie lada wyzwaniem. Oczywiście ktoś powie, że wybierając pociąg jako środek transportu, w zimę należy brać pod uwagę niskie temperatury w wagonach. Dlaczego tak musi być? Dlaczego tak jest w nowoczesnym kraju, za jaki się przecież uważamy?
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 3
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.0 5 39

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama