UWAGA!

13-latka zatruła się tlenkiem węgla

Elbląg, 13-latka zatruła się tlenkiem węgla

Wczoraj (6 stycznia) w jednym z mieszkań przy ul. Topolowej, podczas kąpieli, 13-latka zatruła się tlenkiem węgla. Dziewczynka została przewieziona karetką do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja apeluje o dokładne sprawdzanie instalacji wentylacyjnych.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 12. 13-letnia dziewczynka kąpała się w łazience, w której znajdował się piecyk gazowy podgrzewający wodę. W pewnym momencie przestała rozmawiać z matką, która znajdowała się za drzwiami pomieszczenia. Kobieta weszła do łazienki i znalazła nieprzytomną córkę leżącą na podłodze. Na miejsce wezwano pogotowie, policję oraz straż pożarną. Strażacy przy użyciu miernika stwierdzili w mieszkaniu obecność tlenku węgla. 13-latkę przewieziono karetką do szpitala w Gdańsku w celu leczenia w komorze hiperbarycznej. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Z policyjnych ustaleń na miejscu zdarzenia wynikało, iż przegląd instalacji wentylacyjnej był wykonywany w grudniu 2012 roku. Wtedy to w pokontrolnym protokole znalazł się zapis o braku dostatecznej wentylacji w przewodzie wentylacyjnym łazienki. W chwili obecnej trwa policyjne postępowanie sprawdzające mające na celu określenie przyczyny zaistniałego wypadku.
      
       Policjanci nadal apelują !
       Trwa okres grzewczy. Wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. W temperaturze pokojowej to bezwonny i bezbarwny gaz,  nieweryfikowalny przez zmysły człowieka. Ma natomiast bardzo silne własności toksyczne. W związku z ciężarem właściwym, zbliżonym do ciężaru właściwego powietrza, tlenek węgla może występować w całej kubaturze pomieszczenia.
       Wdychanie nawet niewielkiej ilości niebezpiecznego gazu może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę, a nawet zgon.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A ja apeluje, żeby zrobić w końcu porządek w Kazimierzowie z tymi zadymiaczami i zatruwaczami, którzy non stop coś palą a dym jest tak czarny i smołowaty, że przejeżdzając kompletnie nic nie widać. Jak długo jeszcze w tym kraju smrodziarze, zatruwacze będą pobłażliwie traktowani? Droga policjo i Urzędzie Gmina Elbląg zróbcie coś w końcu, bo jak długa mamy być tak zatruwani !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatruty dymem(2013-01-07)
 • zatruty dymem - weź się i zrób sam swoimi rękami. Zadzwoń, powiadom, donieś. Czasy weżmy sie i zróbcie już minęły i mam nadzieję, ze nie wrócą!
 • Sam tlenek węgla ma nieco mniejszą gęstość od powietrza, lecz jako produkt spalania paliw (czad) powstaje jednak w mieszaninie z ciężkim dwutlenkiem węgla, co sprawia, że spaliny mają sumaryczną gęstość większą od powietrza i gromadzą się w dolnych partiach pomieszczeń
 • Pewnie do szkoły nie chce jej się chodzić !!!
 • DO TEGO CO TO NAPISAŁ - "zatruty dymem - weź się i zrób sam swoimi rękami. Zadzwoń, powiadom, donieś. Czasy weżmy sie i zróbcie już minęły i mam nadzieję, ze nie wrócą!" A niby po co są urzędy, które powinny dbać o nasze zdrowie jako obywateli, przecież te urzędy powstały tylko i wyłącznie po to aby nas chronić, miedzy innymi przed takimi niodpowiedzialnymi luźmii, którzy zatruwają nas wszystkich. Mam nadzieje, że te czasy nie wrócą, gdzie ludzie nie mieli do kogo się zwrócić, a do tego urzędy, które nie mało kosztują każdego podatnika. .. chyba po to są, żeby interweniować w takich przypadkach i nie może być tak, żeby ich w tym wyręczać nad te mottą: "przynieś mi na tacy to wtedy coś zrobię". Jeszcze dużo czasu upłynie za czym Polacy i tacy jak Ty coś w końcu zrozumieją, że nie mieszkają sami, tylko obok żyją inni co być może czegoś takiego sobie nie życzą.
 • No i właśnie o to chodzi, aby zadzwonić, powiadomić, donieść do takiego urzędu, a nie nasmarować komentarz w internecie i czekać, "aż się zrobi".
 • Potwierdzam !!! Sam byłem świadkiem w Kazimierzowie jak w kilku miejscach przerażliwie czarny dym się wydobywał bezpośrednio na E7.Zgadzam się z "zatrutym dymem", że reagować powinni urzędy a nie pojedyńcze osoby. .. z różnych względów a z jakich to domyślcie się sami (bywają ludzie i ludziska łącznie z czubami, także bez policji ani rusz)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  świadek2(2013-01-08)
 • Uważam jak najbardziej poruszać, informować o takich spostrzeżeniach w internecie, a niby dlaczego zatruty dymem miałby tego nie robić? Teraz internet jest nieodzownym narzędziem przeciwko niemyślącymi ludzmi jak piszą tu poprzednicy. Informować i jeszcze raz informować właśnie w internecie - jestem absolutnie za tym !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  następny świadek(2013-01-08)
Reklama