UWAGA!

63. rocznica zakończenia wojny

Dziś (8 maja) również w Elblągu obchodziliśmy 63. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Wieńce i kwiaty składano przy Pomniku Armii Radzieckiej oraz przy Pomniku Odrodzenia.

Przy obu pomnikach wojsko wystawiło posterunki honorowe, a kwiaty składano przy akompaniamencie werbli Orkiestry Wojsk Lądowych Garnizonu Elbląg.
     Uroczystości z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej odbyły się we wszystkich garnizonach, w których stacjonują jednostki 16 PDZ. Organizatorem elbląskich obchodów była Rada Kombatantów przy Prezydencie Miasta Elbląga oraz 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana.
     

 


     
     Relacja Marty Hajkowicz:

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Tak sie składa że koniec II wojny światowej to 2 września, koniec wojny w europie to 8 maj
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  janko muzykant(2008-05-08)
 • nie rozumiem dlaczego składane sa wience przy Pomniku Armii Radzieckiej. .. przeciez to wlasnie ZSRR wywolalo wojne. .. .potem nastal komunizm w panstwach w ktorych wladze mial Stalin. skladac hold ludziom ktorzy niszczyli nasza Ziemie. nie rozumiem tego! zgadzam sie z poprzednim komrntarzem. .. w Europie-owszem 8 maja-kapitulacja Niemiec, ale na świecie 2 września -kapitulacja Japoni.
 • 2 września 1945 - jest oficjalnym końcem wojny ale takim wstydliwym i raczej nie jest świętowany z prostej przyczyny- co rok odżywałaby pamięć o ludobójstwie Stanów Zjednoczonych u schyłku wojny. Eksplozja w Hiroszimie - zginęło natychmiast 78 100 mieszkańców, ciężko rannych 37 424.13 983 osób uznano za zaginione. W eksplozji w Nagasaki, zginęło ok. 75 000 osób. Lepiej koncentrować się na sporze 8 czy 9 maj.
 • URLUK - jesli nie nauczyli w szkole co to znaczy "ludobojstwo", to przeciez mogles sprawdzic w slowniku! na lekcajach historii tez sie mozna cos nie cos dowiedziec, wiec bardzo polecam.
Reklama