UWAGA!

A jednak pieniądze się znalazły

 
Elbląg, A jednak pieniądze się znalazły
fot. arch. AD

Mieszkańcy ul. Browarnej będą mogli odetchnąć z ulgą. Pechowy chodnik, który według jednego z mieszkańców „wygląda jak ser szwajcarski”, zostanie odnowiony i to jeszcze w tym roku. Ostatecznie okazało się, że znalazły się środki na jego remont.

Z jednej strony ładny, nowy chodnik. Z drugiej, czyli tej, gdzie ul. Browarna krzyżuje się z ul. Niską, Dolną i Pływacką piach, dziury, stare płyty i nierówności. Tak wygląda ulica, której szczególnie mocno dała się we znaki modernizacja drogi wojewódzkiej nr 503.
       Początkowo miasto twierdziło, że nic się nie da z tym zrobić, bo po pierwsze taki był projekt przebudowy drogi z 2009 r., który od początku nie zakładał remontu chodnika, a po drugie wszystko będzie zależało od tego, czy w miejskiej kasie znajdą się na to pieniądze, bo umowy dotyczące przebudowy nie zakładały, że będą środki na ten cel.
       Dziwili się temu mieszkańcy, dla których niepojęty był fakt, że przy tak dużej inwestycji nie pomyślano o nowych chodnikach po każdej stronie ulicy.
       Podczas wtorkowej sesji prezydent Wilk przyznał rację tym, którzy interweniowali w tej sprawie, czyli mieszkańcom, radnym oraz lokalnym mediom, ale zastrzegł, że umowa na przebudowę drogi została podpisana za czasów poprzednich władz.
       Jak informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego pieniądze na remont chodnika, czyli 120 tys. zł, zostały już zabezpieczone. Remont wykona Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, a nowy chodnik ma się pojawić do końca listopada.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • cud wyborczy :)
 • A co z instalacją odwadniającą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  orianka(2014-10-02)
 • A nikt nie wspomniał, że była to interpelacja Radnego Wojciech Rudnickiego a poparta przez Radnego Adama Basiukiewicza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  miki1(2014-10-02)
 • Tak tylko ten chodnik jest koło urzędu a mieszkańcy od ul. Niskiej, Pływackiej i Dolnej aż do ZKM nie mają chodnika tylko dziurawy asfalt. O TYM ZAPOMNIELISCIE W UM.
 • Przecież to pieniądze, które miały pójść na promocję (150 tys. ), a wcześniej zabrane z 503.
 • no ludziska macie szczescie ze to wybory i juz cyk super wilk czyni cuda. .. toc kasa na to była. ..
 • Tylko ciekawe kto naprawi te śmierdzące w całym mieście ścieki Browarna Różana a właściwie tam gdzie robiono nowe drogi nie można wytrzymać od smrodu z studzienek kanalizacyjnych czy urząd tego nie czuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  karol57(2014-10-02)
 • Zróbcie coś z tym SMRODEM na Browarnej, wytrzymać nie można. wcześniej tego nie było.
 • Smród jest dlatego że kiedyś były dwie pokrywy jedna pełna a druga nad nią z otworami a obecnie jest tylko jedna z otworami. Oszczędności i dlatego jest ten cyrk.
 • Jeżeli ten potworny smród jest z winy projektanta, który nie uwzględnił dwóch pokryw, to kto taki projekt i wykonawstwo odebrał? Gdzie są służby SANEPIDu? Należałoby zainteresować tematem telewizję i chyba dopiero wtedy podjęto by jakieś działania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  mieszkaniec1(2014-10-07)
 • Ten p. Wilk wszystko zrobi dla osiągnięcia swoich ambicji, a to pójdzie do komunii, a teraz te chodnik. Co jeszcze p. Wilk zrobi, aby pozostać w UM. Tylko Elbląga Żal?
Reklama