UWAGA!

A miała być perełka...

Stare Miasto powinno być perełką w głowach osób mających władzę w Elblągu. Jak jest? Każdy widzi. Nawet ulica Stary Rynek jest zaniedbana - tak rozpoczyna swój list do portElu Michał Żurawski.

Nie wspominam już nawet o niektórych kamienicach, które po prostu się sypią - pisze dalej. - Ale zostawmy na razie prywatne kamienice, zajmijmy się tym, co należy do miasta. Ulica Stary Rynek wyremontowana została nie tak dawno temu, a w licznych miejscach wyrasta między kostkami trawa. Czemu nikt o to nie zadba? Ale trawa to nic w porównaniu z tym, co możemy zobaczyć na ulicy Św. Ducha - braki w kostce brukowej na chodniku (niemal przy siedzibie Konserwatora Zabytków), liczne ślady po różnych olejach wyciekających z samochodów sprawiają, że chodnik wygląda jak „dalmatyńczyk”. Czemu nikt nie zabronił stawiania samochodów na chodnikach? Na tej, jak również na innych ulicach znajdziemy popękane płyty chodnikowe. Czy nikt z włodarzy nie chodzi na spacery i tego nie widzi?
     Podsumowując, chciałbym zapytać, kiedy Stare Miasto w końcu stanie sie perełką naszego miasta? Teraz, niestety, wstyd wprowadzać w niektóre miejsca znajomych spoza Elbląga - praktycznie żadne podwórka nie są zagospodarowane (wyjątkiem są nowe kamienice Mytycha), wstyd wejść również w ulicę Sukienniczą, nawet przy samej Bramie Targowej znajdują się witryny z deskami!
     O wadach elbląskiego Starego Miasta można naprawdę jeszcze dużo napisać. A miało być tak pięknie...
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Acta es fabula Czy to skutek, czy przyczyna -- Taka gmina?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-05-27)
 • mam amnezje i deja vu w jednym. .czy to material biezacy, czy z przed 50 laty? . .przeciez tak, jak wowczas goszczacych w naszymGrodzie wladzaLudowa nie prowadzila w tego rodzaju miejsca, tak dzis goszczacy gienieral_zKanady tez takich rzeczy podczas spaceru po starym_miescie nie ujrzy!. .nio przeca wladzia wciaz ta sama
 • Pewnie, że szpeci Ale tak prawdę mówiąc niedoskonałości Naaaszego Starego Miasta wynikają z nas samych. .. Raczej prawie nikomu nie zależy na estetyce naszego wspólnego obejścia. Nie wiedzieć czemu ale osoby odpowiedzialne za estetykę, czystość i porządek prawny unikają realizacji tych obowiązków. Mamy przecie demokrację i " KAŻDY ROBI CO CHCE" Zarwane chodniki, jezdnie, śmieci - a jeżeli chodzi o śmieci to najładniej wyglądają zawsze z rana kiedy w wielkich ilościach zalegają po i w wikendowe dni we wszystkich dostępnych miejscach Starego ale i nowego miasta. Zwłaszcza w okolicach osiedlowych pojemników na śmieci. Dopiero wtedy z rana wybierzmy się obejrzeć uroki naszego miasta w promieniach wschodzącego słońca. .. !!!!! To jest dopero wstyd i hańba. A nasi goście z za zachodniej granicy właśnie tak odbierają uroki Elbląga. .. I co??? Wszystko OK. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkoel.(2008-05-27)
 • bo to nie starówka a sypialnia nowobogackich, i taki ma status i nic na to nie poradzicie, i tam mieszkający w 95% najchętniej chciało by odbudowac mur wokoło starówki pod bramą targową ustawili by ochronę i zamknęli by wstep dla"wieśniaków" z za muru.
 • a co można w Elblągu pokazać, tylko brud i śmieci. Szkoda, że wczoraj nikt z Urzędu nie widział jak firma kosiła trawę na ul. 12 Lutego - ZGROZA, przechodnie obsypani trawą i papierami, zabrakło sprzątających, jeszcze dzisiaj pełno śmieci a pan z MPO w kwietniu tego roku obiecywał luksus na ulicach, jak długo jeszcze tak będzie w tym niby pięknym mieście /wg pana Prezydenta i jego dworu/. Pokazywano dzisiaj w TVP Chojnice może zamiast wyjazdów za granicę tam wysłać tych najmądrzejszych z ul. Łączności?
 • nio bracia spraye w dłonie i idziemy poprawic wystrój naszego miasta :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  brunos(2008-05-27)
 • dopóki stare darmozjady beda na Łącznosci tak bedzie wygladało nasze miasto. Żal. Zero rozwoju
 • czy ktoś wie ile głosow w wyborach otrzymał nasz prezydent? chodzi o liczbe nie procenty
 • W elblągu jest znowa kilkunastu pracowników i władz miasta, aby nie było nowych inwestorów, dzięki temu 80% płacy w Elblagu jest równa najniższej krajowej, dlatego nie będzie ani jednego nowego inwestora do końca rządzenia miastem dzisziejszych władz
 • ile głosow zdobyl prezydent ? kto wie?
 • A wy odpieprzcie sie od władz, nie macie co robic tylko wypisywac głupoty jak wam tak Starówka sie nie widzi to zamiast bezczynnie tkwić przy komputerze weżcie sie sami za porzadki dupki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  portelik(2008-05-27)
 • nie musisz tu nikogo obrażac wazelino
Reklama