UWAGA!

Aby święta były spokojnym czasem

Elbląg, Aby święta były spokojnym czasem
fot. policja

Święta Bożego Narodzenia to czas wzmożonej pracy policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Przedświąteczny, większy ruch obserwujemy szczególnie w rejonach centrów handlowych.

Jak informuje asp. szt. Wiktor Kaczmarek, w ubiegłym roku w okresie od 21-27 grudnia tylko na drogach miasta Elbląga doszło do 32 zdarzeń w ruchu drogowym. Pośpiech, roztargnienie to częste przyczyny „świątecznych kolizji”. Dodatkowe zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym mogą powodować nietrzeźwi użytkownicy dróg, a zwłaszcza nietrzeźwi kierujący.

- Podczas planowania służby wyznaczyliśmy posterunki w celu badania trzeźwości kierujących – mówi naczelnik elbląskiej drogówki kom. Tomasz Krawcewicz. - Pamiętajmy aby zrezygnować z kierowania autem po tym jak wcześniej, nawet poprzedniego dnia, spożywaliśmy alkohol.

Nawet dziś, gdy dostępność do urządzeń badających stan trzeźwości jest powszechna, policjanci ujawniają kierujących, którzy nie będąc pewni swojego stanu zdecydowali się na to by wsiąść za kierownicę auta.

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy możemy kierować pojazdem, lepiej z tego zrezygnować. Na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego mogą mieć wpływ warunki pogodowe m.in. opady śniegu, marznącego deszczu oraz śliskość jezdni związana z ujemną temperaturą. Policja apeluje w te dni o rozwagę.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • wiecej narkotestow
 • Mam legalizowany ALCO-SENSOR IV i możecie mi skoczyć.
 • wzmożona praca policjantów w Święta ?? Se jaja robicie ? Zero policji jest na święta od lat, jeden radiowóz na puste ulice i to ze świecą szukać a te propagande to na komendzie propagujcie. Proponuję naloty z alkomatem na pełniących służbę w tym czasie w celach prewencyjnych.
 • @07zgłośsię - ty nic nie rozumiesz, nikt ci nie "skoczy"jak będziesz trzeźwy więc po co te bzdurne teksty ? Siadając po pijaku za kierownicę stajesz się zagrożeniem dla zdrowia i życia własnego oraz innych ludzi ale ty nic z tego nie kumasz. .. żałosne.
 • "wzmożona praca policjantów w Święta ?? Se jaja robicie ? Zero policji jest na święta"- Podzielam ten komentarz ! Jeszcze nigdy od lat nie stało się tak, że co przykładowo komendant obiecał stało się faktem. Przykro to mówić panie komendancie, ale mam takie właśnie zdanie i doświadczenie.
 • Może przykład, dzisiaj tj. 21.12 jazda po mieście od godz. 8:00 - 10:00,ani jednego patrolu i ani jednego policjanta !!!!! Więc proszę nie okłamywać obywateli o wzmożonych patrolach itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  kciuk w dół(2019-12-21)
 • Panie naczelniku elbląskiej drogówki! Pana komórka w elbląskiej policji jest chyba najsłabsza ze wszystkich wydziałów, oczywiście według mojego zdania, ale myślę, że nie tylko. Trzeba się nieco więcej starać oraz więcej dyscypliny wśród pana policjantów.
 • Zobaczcie jaką szybka sprawiedliwość, potrzebowali 4 czy prawie 5 lat, żeby skazać policjantów. "Sąd Okręgowy w Olsztynie zasądził 30 tys. złotych zadośćuczynienia na rzecz Jacka S. , który w 2015 roku został pobity przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. "To może pokrzyczymy "Wolne Sądy"bez reformy. Ciekawe jakby to obywatel pobił policjantów czy policjanta? Za najwyżej parę miesięcy zostałby skazany siedziałby w więzieniu. A mówią, że sądach są wszyscy równi?
 • "O stosowanie przemocy oskarżono 16 funkcjonariuszy z Olsztyna. Sprawa nie trafiła jeszcze na wokandę. ". "Jacek S. jest jedną z aż 26 osób, które miały zostać pokrzywdzone przez funkcjonariuszy olsztyńskiej komendy. Mężczyzna pełni w tej sprawie funkcję oskarżyciela posiłkowego. "To już trochę przegięcie pały !!!
 • szkoda że nie było komu wczoraj zatrzymać pijanego kierowcy na Stawidłowej zanim roztrzaskał dwa auta stojące na parkingu.
 • @nowak - A kto miałby jego zatrzymać? Raczej policjanci nie, bo ich jak na lekarstwo, mimo wielkiego szumu i zapowiedzi.
 • Niedługo ankieta o bezpieczeństwie. Jak myślicie jaki będzie wynik i opinie mieszkańców (na zlecenie policji)? He he.
Reklama