UWAGA!

Alicja testuje SportEl.pl: rusz się w wodzie

2019-01-22
Aktualizowany 2019-01-22 12:41
 
Elbląg, Alicja testuje SportEl.pl: rusz się w wodzie
fot. Michał Skroboszewski

Każdy może znaleźć dyscyplinę sportu dla siebie. Czasami jednak droga do odkrycia tego, co nam pasuje bywa długa i prowadzi przez meandry Internetu. A gdyby tak ją skrócić? W tym może Wam pomóc nasz cykl, w którym podpowiadamy, jak i gdzie możecie się poruszać oraz ile taka przyjemność kosztuje. Specjalnie dla Was sprawdza to Alicja. Zobacz zdjęcia z ostatniego treningu. 

Wymyślono go w Stanach Zjednoczonych, w latach 80. XX w. Szybko stał się popularny na całym świecie i nic w tym dziwnego, bo lista jego zalet jest długa. Aquafitness jest praktycznie dla każdego, a charakterystyczną cechą tych zajęć jest to, że prowadzone są one w dużym odciążeniu. Dlatego mogą brać w nich udział osoby po różnych kontuzjach oraz operacjach, gdyż nie obciążają one ani kręgosłupa, ani stawów. Efektywność ćwiczeń zapewniają specjalne urządzenia. Poprawia się koordynacja ruchowa, likwidowany jest stres oraz napięcie, redukowana jest tkanka tłuszczowa, zwiększa się elastyczność mięśni oraz ścięgien. Co ważne – nie trzeba umieć pływać, aby brać udział w tych wodnych ćwiczeniach. Aquafitness jest też bardzo bezpieczny, poleca się go m.in. kobietom w ciąży.
       - Na początku wydawało mi się, że to będzie taki lekki trening i moje ciało aż tak bardzo go nie odczuje. Tymczasem było odwrotnie, naprawdę się zmęczyłam, ale nie przetrenowałam – mówi Alicja, która specjalnie dla Was, od kilku tygodni, testuje różne formy treningów. - Aquafitness jest też bardzo przyjemny, kontakt z wodą daje dużo radości. Na takich zajęciach poradzi sobie każdy.
      
       Aby wziąć udział w takich zajęciach wystarczy wejść na SportEl.pl. Tam czeka na Was aż 20 różnych klubów, między innymi Hotel Młyn Aqua & SPA, w którym Alicja przeprowadziła ostatni trening. Dzięki serwisowi SportEl.pl za zajęcia zapłacicie 5% mniej. Wystarczy kilka kliknięć.
      
      
Serwis SportEl.pl nie jest na razie dostępny w wersji mobilnej.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama