UWAGA!

Alternatywa dla kas chorych

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie działa już Zespół Poradnictwa Rodzinnego.

W wyremontowanym i wyposażonym w sprzęt baraku (który teraz nazywa się "pawilonem poziomym" – przyp. aut.) przy ul. Komeńskiego znalazły się gabinety pedagogów, logopedów, psychologa i radcy prawnego. Jak zapewnia kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Janusz Lichacz, dzieci i młodzież mogą tu skorzystać z terapii pedagogicznej czy dla anorektyków, a rodzice - z porad wychowawczych, prawnych, dotyczących np. rozwodu, przemocy domowej czy utraty bliskich.
     Ciekawostką jest mediacja - metoda stosowana m.in. w przypadku, gdy dziecko wejdzie w konflikt z prawem lub w trudnych sytuacjach rodzinnych. Nowością jest "pomoc wyjazdowa", czyli możliwość dojechania specjalisty do osoby potrzebującej lub takiej, której nie stać na przyjazd do Elbląga.
     Z bezpłatnych porad Zespołu Poradnictwa Rodzinnego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy ziemskiego powiatu elbląskiego; placówka będzie czynna w dni powszednie. Bliższe informacje uzyskać można pod numerem tel. 233 62 82.
     ZPR powstał dzięki pieniądzom, jakie na specjalny program przygotowany przez PCPR, przekazało ministerstwo pracy. Koszty utrzymania placówki będzie pokrywał samorząd.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama