UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Alternatywa dla kas chorych

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie działa już Zespół Poradnictwa Rodzinnego.

W wyremontowanym i wyposażonym w sprzęt baraku (który teraz nazywa się "pawilonem poziomym" – przyp. aut.) przy ul. Komeńskiego znalazły się gabinety pedagogów, logopedów, psychologa i radcy prawnego. Jak zapewnia kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Janusz Lichacz, dzieci i młodzież mogą tu skorzystać z terapii pedagogicznej czy dla anorektyków, a rodzice - z porad wychowawczych, prawnych, dotyczących np. rozwodu, przemocy domowej czy utraty bliskich.
     Ciekawostką jest mediacja - metoda stosowana m.in. w przypadku, gdy dziecko wejdzie w konflikt z prawem lub w trudnych sytuacjach rodzinnych. Nowością jest "pomoc wyjazdowa", czyli możliwość dojechania specjalisty do osoby potrzebującej lub takiej, której nie stać na przyjazd do Elbląga.
     Z bezpłatnych porad Zespołu Poradnictwa Rodzinnego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy ziemskiego powiatu elbląskiego; placówka będzie czynna w dni powszednie. Bliższe informacje uzyskać można pod numerem tel. 233 62 82.
     ZPR powstał dzięki pieniądzom, jakie na specjalny program przygotowany przez PCPR, przekazało ministerstwo pracy. Koszty utrzymania placówki będzie pokrywał samorząd.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama