UWAGA!

Amatorska twórczość w Bursztynowej Dywizji

 
Elbląg, Amatorska twórczość w Bursztynowej Dywizji
fot. st. chor. Sławomir Tessar

W dniach 4-6 marca Elbląg stał się enklawą amatorskiej twórczości artystycznej Wojska Polskiego. To właśnie Klub 16 PDZ był gospodarzem eliminacji strefowych.

Udział w nich brały udział zespoły i wykonawcy indywidualni z klubów wojskowych z Elbląga, Bartoszyc, Gołdapi, Malborka, Gdyni, Braniewa, Wesołej, Lidzbarka Warmińskiego, Siedlec, Zegrza. Przasnysza, Węgorzewa, Orzysza i Gdyni Babich Dołów. Artystyczne zmagania odbywały się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Organizatorem przeglądu amatorskiej twórczości artystycznej Wojska Polskiego w 2014 roku jest Departament Wychowania i Promocji Obronności oraz Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Współorganizatorami przeglądu są Dowództwo Generalne RSZ, Dowództwo Operacyjne RSZ, Dowództwo Garnizonu Warszawa oraz Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych.
       Organizacja i przebieg eliminacji strefowych, była wielkim wyzwaniem dla personelu Klubu 16 PDZ. Zarówno ilość uczestników, możliwość przeprowadzenia prób, występy konkursowe, zakwaterowanie uczestników – to tylko niektóre z wyzwań organizacyjnych i logistycznych. Na podstawie oceny organizatorów i uczestników – Katarzyna Grefling – Kierownik Klubu 16 Dywizji wraz ze swoimi pracownikami, przygotowała i wykonała to skomplikowane zadanie celująco.
       A same eliminacje strefowe – „przedsionek i przepustka” do finałów centralnych w poszczególnych kategoriach – prawdziwa uczta. Mimo, iż przeglądy konkursowe trwały po kilka godzin dziennie, ich uczestnicy, widzowie i obserwatorzy ani przez chwilę nie mogli narzekać „na nudy”. Tylko jurorzy mają ciężki orzech do zgryzienia – wybór i wskazanie najlepszych. A to nastąpi po prezentacji dorobku wszystkich Klubów we wszystkich eliminacjach strefowych. Tak więc stres wśród artystów jeszcze trwa. My ze swej strony obiecujemy, że skoro tylko poznamy wyniki, poinformujemy o nich natychmiast.
       Dziękujemy Katarzynie Grefling i jej pracownikom – Klubu 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie eliminacji strefowych. I mamy nadzieję, że pobyt w Elblągu wszyscy będą ciepło wspominać.
       Zobacz zdjęcia.
      
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama