UWAGA!

„Anakonda” i… foki

Elbląg, „Anakonda” i… foki
(fot. nadesłane)

Trzynaście fok zaobserwowała wczoraj (23 maja) w rezerwacie „Mewia Łacha” w pobliżu Mikoszewa załoga śmigłowca Straży Granicznej „Anakonda”.

Informację o plażujących zwierzętach i ich fotografie Straż Graniczna przekazała do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. To już drugi w tym miesiącu przypadek zaobserwowania fok przez załogę „Anakondy” . 1 maja w tym samym rejonie przebywało stado złożone z sześciu osobników. Dodajmy także, że w marcu na skutej lodem Zatoce Gdańskiej pomocy rannej foce udzielał poduszkowiec Straży Granicznej wraz z pracownikami helskiej Stacji Morskiej.
       Śmigłowiec Straży Granicznej W-3 AM „Anakonda” wykorzystywany jest m.in. do ochrony granicy państwowej, patrolowania polskich obszarów morskich, ujawniania, rozpoznawania oraz przekazywania do administracji morskiej informacji o zanieczyszczeniach środowiska morskiego czy udziału w akcjach poszukiwawczo – ratowniczych. „Anakonda” wyposażona jest w nowoczesny system obserwacji lotniczej, który współpracując z zamontowanym reflektorem doskonale sprawdza się w prowadzeniu akcji zarówno w dzień, jak i w nocy.
      
ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta MOSG w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama