UWAGA!

Armia czeka!

Elbląg, A może związać swoje życie zawodowe z armią? (st. chor. S. Tessar -archiwum 16 PDZ)
A może związać swoje życie zawodowe z armią? (st. chor. S. Tessar -archiwum 16 PDZ)

Dziś (6 maja) i jutro (7 maja) prawie 900 poborowych zostanie wcielonych do służby zasadniczej w jednostkach 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Na ćwiczeniach, szkoleniach upłynie im 9 miesięcy.

Bezpośrednio do jednostek 16 PDZ wcielonych zostanie prawie 900 poborowych z czego do jednostek Garnizonu Elbląg prawie 100.
     - Jest to jedno z ostatnich wcieleń z poboru do naszych jednostek, gdyż zgodnie z zapowiedziami od 2009 roku w Siłach Zbrojnych RP nie powinno być wcieleń poborowych do odbywania zasadniczej służby wojskowej – mówi mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Armia winna być oparta na żołnierzach służby stałej, kontraktowej oraz szeregowych zawodowych. Przewiduje się w okresie przejściowym żołnierzy służby nadterminowej, którzy z czasem przechodzić będą na etaty w korpusie szeregowych zawodowych.
     - Część żołnierzy majowego wcielenia w trakcie odbywania służby zasadniczej będzie miała okazję do podjęcia decyzji, czy nie związać swojej przyszłości właśnie z armią zawodową – dodaje rzecznik. - Czas służby zasadniczej jest także okresem obserwacji kandydatów przez ich przełożonych, gdyż to oni podejmą decyzję o pozostawieniu chętnych w służbie nadterminowej, a później zawodowej.
     Obecnie uposażenie żołnierza służby nadterminowej wynosi ok. 1800 złotych brutto, zaś szeregowego zawodowego - 2200 złotych brutto. W kolejnych latach przewidywane są kolejne podwyżki uposażeń. Dodatkowo żołnierzom przysługuje darmowe, całodzienne wyżywienie na terenie jednostki. Planuje się także dodatek mieszkaniowy oraz mieszkania służbowe dla szeregowych zawodowych.
     - Ale póki co, witamy w naszych szeregach najmłodszych żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej – cieszy się mjr Tuszyński.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama