UWAGA!

Atomowy Autobus w Elblągu

 Elbląg, Atomowy Autobus w Elblągu

W tym roku "Atomowy Autobus" 18 września (czwartek) w godz. 9-13 zatrzyma się w Elblągu w IV Liceum Ogólnokształcącym. Jest to okazja dla mieszkańców, uczniów i osób zainteresowanych do porozmawiania o energii jądrowej i przyjrzenia się ciekawym doświadczeniom.

Celem akcji jest dotarcie do lokalnych społeczności i przekazanie rzetelnych informacji na temat pokojowego wykorzystywania energii jądrowej w kontekście programu budowy elektrowni atomowej w Polsce. Prowadzący zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt i pomoce dydaktyczne będą informować gości o zasadach funkcjonowania elektrowni jądrowej, wykonywać doświadczenia z zakresu fizyki jądrowej oraz ochrony radiologicznej. Na uczestników czekają pokazy i doświadczenia, symulacje i seminaria popularnonaukowe. Ciekawym punktem programu będzie pokaz pt. „Zajrzyj do wnętrza pastylki paliwowej”, w trakcie którego widzowie mogą zobaczyć, jak wygląda rozszczepianie jądra atomu uranu. Pokaz ten jest trójwymiarową animacją, do której nie trzeba wkładać specjalnych okularów. Wszystko dzięki specjalnej piramidzie holograficznej – urządzeniu, który wyświetla obraz w taki sposób, że widz może oglądać dany przedmiot z każdej strony.
       „Atomowy Autobus” to projekt i zarazem część kampanii edukacyjno-informacyjnej polegającej na zaangażowaniu grupy około 20 naukowców-wolontariuszy. Podczas bezpośrednich rozmów przy stoisku edukacyjno-informacyjnym odpowiedzą nawet na najtrudniejsze pytania.
      
      
      
oprac. redakcja

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • .. .czyli kolejna propagandowa akcja jak zadłużyć nasze dzieci i wnuki kolejnymi kredytami na PRZESTARZAŁA technologię o niewielkiej mocy. .. Wątpliwości? - projekt tej elektrowni pochodzi z lat ' 90 ubiegłego wieku - moc tego francuskiego złomu to 3 GW - i to najwcześniej w roku 2023.. .cena? - heh - kilkadziesiąt MILIARDÓW zł. .. które w naszym kraju pewnie przerodzi się w Euro. .. do tego " drobny problem" odpadów - po co się tym martwić? -zostawmy to przyszłym pokoleniom!. .. tymczasem tuż za naszą zachodnią granicą - w Niemczech, produkuje się +- 20 GW z samej tylko energii słońca (i to dziś jest tańsze od atomu). PS. a skąd się bierze Uran? - z kątowni? Otóż bierze się go najczęściej z niepewnych krajów, w których korporacje podtrzymują wojny domowe. .. no comments. Pralka mózgów.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    AspartamE951(2014-09-16)
Reklama