UWAGA!

Auto-stop

Dwa autobusy w złym stanie technicznym, dwa - źle oznakowane, jeden - z niesprawnym tahometrem – to wynik przeprowadzonych dotychczas kontroli.

Od początku wakacji elbląska policja skontrolowała stan 65 autokarów, które wiozły pasażerów na wypoczynek w kraju i za granicą. Nieprawidłowości ujawniono w pięciu pojazdach. Dwa z nich nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy. Pozostałe - po niezbędnych naprawach wyjechały na trasy. Niedbałych przewoźników policja ukarała mandatami na sumę 330 złotych, pozostałym udzieliła upomnień.
     W czasie kontroli odcinka trasy numer 7 - wylotu drogi na Pasłęk, na wysokości Gronowa Górnego, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi maksymalnie 70 kilometrów na godzinę - zatrzymano również autobus, który na liczniku miał...110 km/h.
     - Wyniki kontroli z roku na rok są coraz lepsze - mówi rzeczki policji, Alina Zając. - Z naszych obserwacji wynika, że elbląscy organizatorzy wypoczynku korzystają z usług sprawdzonych przewoźników, a i rodzice pilnują, żeby policja sprawdzała pojazdy, które powiozą ich dzieci na wypoczynek.
     Przypominamy, wyjazd autobusu wiozącego dzieci lub dorosłych na wypoczynek zgłaszać można policji pod numerami telefonów: 230 15 90 lub 230 15 55.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama