UWAGA!

Bądź oryginalny

Elbląg, W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli nauczyciele - w kolejnym wezmą udział uczniowie
W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli nauczyciele - w kolejnym wezmą udział uczniowie (fot. KMP w Elblągu)

Dzisiaj (9 maja) w auli elbląskiej komendy odbyła się konferencja poświęcona przestępczości intelektualnej. Wzięli w nim udział nauczyciele szkół gimnazjalnych. Kolejne będzie skierowane do młodzieży.

Komenda Miejska Policji w Elblągu zaprezentowała nauczycielom szkół gimnazjalnych z terenu powiatu elbląskiego projekt edukacyjny „Bądź oryginalny". Projekt ten został opracowany przez Związek Producentów Audio Video, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Fundację Ochrony Twórczości Audiowizualnej oraz Biznes Software Alliance zrealizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
     - Projekt ten kierowany jest do młodzieży szkolnej celem propagowania szacunku dla artystów oraz przeciwdziałaniu kradzieży własności intelektualnej – wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. – Nauczycielom przekazano treści dotyczące odpowiedzialności osób związanych z przestępstwami komputerowymi, internetowymi i nieprzestrzeganiem praw autorskich.
     Kolejne spotkanie zostanie zorganizowane dla nauczycieli szkół średnich i podstawowych. Prezentacja znajduje się na internetowej stronie elbląskiej komendy www.elblag.policja.gov.pl, mieści się w dziale Informacje - Nasze filmy i prezentacje.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie ma tam tych prezentacji. Jakiś głupi film "ŻYCIE JEST JEDNO - TO NIE GRA". A w ogóle ciekawa dyskusja o podobnych imprezach była na prawo.vagla.pl
 • "przestępczość intelektualna" a co to takiego? Jak któś ma stódia i jezd mondry to mósi iźć do wienzienia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inteligęt(2008-05-10)
 • Jako mieszkaniec Elbląga uważam, że zamiast konferencji i szkoleń powinniście wysłać więcej patroli na miasto. Ilu jeszcze starszych ludzi musi dostać w zęby aby darmozjady w mundurach wzięły się do roboty. W ciągu dnia brak Policji na mieście, a wnocy wcale ich nie ma. Czy przypadek Pana Doktora w Bażantarnii niczego Was nie nauczył. Ktoś musi zginąć, abyście się wzięli do roboty? A kto widział swojego dzielnicowego? Kpina!!! Martwe etaty. Na osiedlach gnoje piją wódę i piwsko pod oknami mieszkań!!!! Brać się za to bydło. POLICJA DO ROBOTY, A NIE NA KONFERENCJE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  piortek(2008-05-10)
 • Typowa pokazówka. .. Bicie piany na pokaz. Nie po raz pierwszy zresztą. Co, komu przyjdzie z tych bzdurnych spotkań. .. Elbląg nigdy nie był i nie będzie bezpiecznym miastem. Gratuluje tylko dobrego samopoczucia władcom elbląskiej Policji. ..
 • Własność intelektualna. Jeżeli płyty orginalne bąda takie drogie to niestety tak będzie. Zaden apel nie pomoże. To tak jak z alkoholem i papierosami w strefie nędzy!!
 • Mam windowsa xp oryginała stac mnie na 200 zł, piratów powinni wsadzać na 5 lat do więzienia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  informatyk(2008-05-11)
 • Nie każdy może dać 200 na program, widać kasa przestawiła ci we łbie bo nie wiesz jak to jest żyć z 600 miesięcznie, może jak los da ci kopa w d. to nauczysz się wyrozumiałości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yamo12(2008-05-11)
 • hmmm, niskie zarobki usprawiedliwieniem dla kradzieży? można i tak. .. , ale ja wychodzę z założenia że jak mnie nie stać to nie mam, ale nie kradnę
 • Jak CIe nie stać na system za 200 zł, to linux za darmo, alternatywa jest
 • po 1 linux nie jest łatwy dla kogoś kto nie jest dobry w kompie, używają go głównie w firamch komputerowych bo nawet nie w szkole czy w pracy po 2 większość programów używanych na co dzień jest w windows, a trudno żeby używać naraz obu systemów po 3 kieszeń pana Gates'a jest już wystarczająco pełna, lepiej wesprzeć artystów przez płyty i książki (wytwórnia i tak lepiej zarobi niż muzyk ale zawsze mu coś skapnie)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yamo12(2008-05-12)
 • Ale system mam legalny, wolę nie ryzykować choć cena jest zarazem przerażająca dla mnie i śmieszna dla microsoftu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  yamo12(2008-05-12)
 • 200 ?? na allegro jest po 89 zł windows xp home, jak kogos stać na kompa za 2000 i nie ma ochoty wydawać to wsadzić na 3 miesiące i niech sprzata ulice w Elblagu
Reklama