UWAGA!

Będzie nowy parking przy szpitalu wojewódzkim

 
Elbląg, Będzie nowy parking przy szpitalu wojewódzkim
fot. nadesłana

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu podpisał dziś (7 marca) umowę na dzierżawę miejsc parkingowych oraz budowę nowego parkingu na 74 samochody.

Zostanie on zlokalizowany na przylegającym do szpitala terenie od strony ul. Kościuszki. Z nowych miejsc postojowych pierwsi kierowcy będą mogli korzystać już latem.
       Decyzja o konieczności reorganizacji zasad parkowania i budowie dodatkowych miejsc postojowych wynikała z licznych otrzymywanych przez szpital sygnałów o niewystarczającej ilości miejsc, w których mogliby parkować nasi pacjenci i pracownicy.
       - Problem dostępności miejsc parkingowych był od dłuższego czasu analizowany przez służby szpitala. Przeprowadziliśmy m.in. pomiary natężenia ruchu. Szpital podjął również zakończone sukcesem starania o dzierżawę od Urzędu Miasta terenu pod budowę nowego parkingu - informuje Tomasz Kubacki, kierownik Sekcji Inwestycji i Remontów w WSZ w Elblągu. – Jednak utworzenie nowych stref parkingowych wiązało się z dużymi kosztami. Dlatego szukaliśmy firmy zewnętrznej, która sfinansowałaby taką inwestycję. Zwycięzcą ogłoszonego przez nas przetargu została firma z Grudziądza – lider w świadczeniu tego typu usług na polskim rynku.
       Podpisana przez szpital umowa przewiduje budowę parkingu wraz z wydzieleniem stref parkingowych i zmianą organizacji ruchu a także montaż monitoringu, szlabanów, automatów wydających bilety i kas biletowych.
       - Równocześnie nasz główny parking, przed przychodnią, planujemy przeznaczyć wyłącznie dla pacjentów i odwiedzających - dodaje Tomasz Kubacki. - To powinno zdecydowanie poprawić dostępność parkowania. Równoczesne wprowadzenie monitoringu z pewnością poprawi bezpieczeństwo zaparkowanych pojazdów. Postój na wszystkich naszych parkingach będzie płatny od 10. minuty postoju, a pierwsze 15 minut będzie kosztowało 50 gr.
       Na realizację inwestycji wykonawca ma trzy miesiące od daty podpisania umowy. W międzyczasie szpital zamierza uporządkować także kwestię parkowania bezpośrednio przed głównym budynkiem ( od strony ul. Królewieckiej). Aby zdyscyplinować kierowców parkujących na chodnikach, niebawem pojawią się barierki uniemożliwiające blokowanie przez samochody ciągów komunikacyjnych przeznaczonych dla osób pieszych.
       - Od dawna wiemy, że miejsc parkingowych pod naszym szpitalem jest za mało – mówi Konrad Piechowiak, Dyrektor ds. Eksploatacyjno-Technicznych. – To ogromny szpital, w którym pracuje prawie 1,5 tys. osób i do którego każdego dnia muszą dotrzeć setki, jeśli nie tysiące, pacjentów i odwiedzających. Próbujemy stopniowo rozładowywać tą trudną sytuację. Przykładowo - 30 dodatkowych miejsc parkingowych powstało przy wybudowanym przez nas ostatnio nowym Bloku Operacyjnym. Wiemy, że nie uda nam się całkowicie zaspokoić potrzeb, mamy jednak nadzieję, dodatkowy parking, który już niebawem udostępnimy kierowcom, powinien wyraźnie poprawić sytuację, szczególnie w godzinach szczytu. Przy tej okazji z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą pojawić się w trakcie rozbudowy naszego nowego parkingu.
       Zmiany w systemie parkowania na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego wprowadzone zostaną w czerwcu po oddaniu do użytku nowego parkingu. Do tego czasu parkowanie przy szpitalu odbywać się będzie wg aktualnie obowiązujących zasad.
      
Anna Kowalska, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A co ratuszowi z miasta elblonga. .. kolejny kawałek terenu już sprzedali czy tylko przorzyczyli? Kto pomyslał o skupie starych gruchotów, zamiast o chorych i ich rodzinach. .. .. takie mamy ratuszowe, ,szczęścia, ,. .. .Własnie się zastanawiam do kogo napisać podanie o ekshumacje jak przyjdzie moja kolejka. .. .. co ratuszowi urzednicy w liczbie przekraczajacej wielokrotnie liczbe lekarzy zrobili, aby więcej pieniedzy na kontrakty NFZ Olsztyn przeznaczył dla Elbląga - bo jest mniej! Czy tylko czytaja czas oczekiwania w koejkach na stronie NFZ - tam piszą maks o 100 dniach. .. a w realu 560 dni! Toć jest kilka stołków od zdrowia. .. czy aby wszystkich czy tylko ratuszowych obywatelów. .. .
 • .. .. , ,. .. Tęp szczury, zbieraj szkło, makulature i odpadki. .. a ja się pytam po co płacimy podatki?. .. , ,,
 • Półtora tysiąca pracowników tyleż prawie miejsc parkingowych zajmują pracownicy kto za nich zapłaci za parking jak każecie płacic pacjentom wiadomo ile godzin czeka się do lekarza w kolejce a kasa leci złodzieje rozliczymy was przy kolejnych wyborach darmozjady chorzy do szpitala z buta jaśnie pan doktor z osiedla Wdzięczności podjedzie sobie samochodem i postawi na pare godzin niech i oni płaca abonament miesięczny na parkowanie to nie jest ich własność ja wiem korzystają z państwowych gabinetów przyjmują prywatnie nie płacąc ani centa dla szpitala za wynajem lokali tak samo z parkingiem
 • no i niestety ale pracownicy szpitala również płacą abonament za parkowanie, bo widzę ze komuś się wydaje że nie.
 • Ostatnio zauważyłem, że po 15 dziwnie pusto robi się na parkingu przed szpitalem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  4
  Obserwer(2014-03-07)
 • Chciałbym się zapytać, czy Ci co tak ochoczo pragną by pracownicy płacili za parking równą miarą płacą w swoim zakładzie pracy za postój swojego autka. Tak barany oskubcie jeszcze te salowe i średni personel, który zarabia minimalną lub nieco więcej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  Zenonmążsalowej(2014-03-07)
 • To salowe stać na samochód?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3
  7
  Angelikacórkaordynatora(2014-03-07)
 • niejedna salowa ma więcej rozumu niż Ty, panieneczko
 • co za rozpasanie! my do szpitala na piechotę albo autobusem!!! podjeżdża pod sam. .. szpital,
 • Co za stara i znana powszechnie metoda ? Jak braki to reglamentacja i opłaty są metodą władzy. .. zamiast rowiązywać problemy. .. myślenie nie jest najmocniejszą strona Urzędników. Za nich myśli paragraf, łamane przez kopane, opus trzeci, trzy razy pukać. .. Szczytem moim zdaniem upodlenia jest propozycja segregacji. .. .Segregować rannych, segregować problemy, segregować wydatki. .. na pilne w systemie, niepilne w systemie, pilne poza systemem, nie pilne poza systemem. .. .. i tak do końca świata i nie wiem czy minute dłużej!
 • Pomiędzy ulicą Częstochowską a terenem byłego Plastyku, dokładnie naprzeciw Szpitala, leży niezabudowany teren idealny dla budowy dużego pojemnego kilkupiętrowego garażowca - parkingu dla potrzeb odwiedzających Szpital. Przejście z tego parkingu mogłoby się odbywać bezpiecznie zabudowaną przeszkloną kładką nad ulicą bezpośrednio na teren szpitala od strony przychodni, bądź tunelem pod Królewiecką: sam parking należałoby buforować zielenią, dla zmniejszenia jego oddziaływania. I to jest kierunek dla kompleksowych działań infrastrukturalnych, wspomniane 74 miejsca parkingowe sprawy nie załatwia, to jest tylko na dziś, " gaszenie pożaru" , bo problem będzie tylko narastał. ..
 • nie dość, że za lekarza trzeba bulić to jeszcze żeby przyjechać trzeba za parking zapłacić, żenada
Reklama