UWAGA!

Bez wizy i „na gazie”

We wtorek 5 grudnia w pobliżu przejścia granicznego w Gronowie pogranicznicy zatrzymali pijanego mężczyznę. Jak się okazało, 22-letni Rosjanin to marynarz, który opuścił statek zacumowany w Gdańsku i przez „zieloną granicę” chciał wrócić do obwodu kaliningradzkiego.

W trakcie kontroli na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Gronowie uwagę funkcjonariuszy Straży Granicznej zwrócił młody mężczyzna, który chwiejnym krokiem zmierzał w kierunku granicy. Gdy go wylegitymowali, okazało się, że jest to 22-letni Vladimir P., który nie posiada wizy uprawniającej go do pobytu w Polsce. Chłopak tłumaczył, że rano opuścił statek zacumowany w Gdańsku i przez „zieloną granicę” chciał wrócić do obwodu kaliningradzkiego.
     W związku z koniecznością wszczęcia procedury wydaleniowej, Vladimir P. został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej izbie wytrzeźwień, bowiem badanie alkotestem wykazało, że miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
     Wczoraj komendant Placówki SG w Braniewie skierował do wojewody warmińsko-mazurskiego wniosek o wydanie obywatelowi Rosji decyzji o wydaleniu.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama