UWAGA!

Bezpieczna droga do szkoły

 Elbląg, Bezpieczna droga do szkoły
fot.arch. KMP w Elblągu

Uczniowie wracają do szkół. Po długiej przerwie, w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych, należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu kołowego i pieszego.

Policjanci ruchu drogowego już od kilku tygodni przygotowują się do powrotu dzieci i  młodzieży do szkół. W ostatnich tygodniach wakacji funkcjonariusze sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W  przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania. W pierwszych dniach nauki policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać i uświadamiać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz w obserwowaniu drogi i jej otoczenia.

 

Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci. Dodatkowo firma Screen Network S.A., na swoich ekranach LED rozmieszczonych w całym kraju, emitować będzie spot pt. Bezpieczna droga do szkoły.

Rodzicu, opiekunie: dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład, zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami, ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

Kierowco: w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami, wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza, zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych.

Nauczycielu: pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego, ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym. 

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ciekawe, czy przy każdej szkole jest tak jak na zdjęciach? Jeżeli tak, to pochwała dla policjantów !
  • Gdzie oni stali i o której ? Przejeżdżając miasto w godzinach 10-12 i 14-15 przy szkołach nie był ani jednego patrolu czy radiowozu.
  • Ten komunikat jest skopiowany ze strony "policja. pl"nawet nie nie chciało się napisać że w Elblągu nie ma żadnej firmy Screen Network SA ani ich żadnych z tych ekranów ekranów LED W NASZYM MIEŚCIE. Oto "profesjonalizm"tej organizacji. kopijuj-wklej.
  • Kopijuj-wklej. to w naszej policji elbląskiej norma w szczególności jak bronią swojego kolegę, bo składał fałszywe zeznania. Za dużo dostali w pewnych wypadkach uprawnień w szczególności, jeżeli chodzi o nietykalność cielesną, czyli policjant może być dla ciebie brutalny a ty go nie masz prawa nawet dotknąć - parodia i tyle. Policjant musi być policjantem i bronić obywateli a nie ich bezpodstawnie atakować, bo zadał mu niewygodne pytanie, na które nie potrafił odpowiedz, a powinien
  • Nie tylko przy szkołach ich nie ma, ale praktycznie wszędzie słyszy się o braku patroli.
  • wrócili z urlopów to wietrzą
Reklama