UWAGA!

Bezpieczna i nowoczesna

  Elbląg, W sali koncertowej trwają jeszcze prace budowlane
W sali koncertowej trwają jeszcze prace budowlane (fot. Anna Dembińska)

Elewacja jest już gotowa, ale w środku nadal trwa remont. W sali koncertowej elbląskiej szkoły muzycznej został do wykonania jeszcze ostatni etap prac. - Spodziewamy się zakończenia robót przed wakacjami. Później kwestia odbiorów i przeglądów, a wielkie otwarcie nastąpi 1 września – zapowiada Andrzej Korpacki, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Zobacz fotoreportaż.

Nowa sala liczyć będzie 273 miejsca siedzące. – Polepszeniu ulegnie przede wszystkim wizualny aspekt sali – wyjaśnia Andrzej Korpacki. - Będzie ona spełniała różne standardy. Będzie można bezpiecznie urządzać otwarte imprezy. A bezpieczeństwo, po tych zdarzeniach, które nas dotknęły, jest najważniejsze. Projekt został poprawiony, można znaleźć w nim nowe elementy, których wymaga od nas Straż Pożarna. Sala koncertowa tworzyć będzie odrębną strefę pożarową, bezpieczną dla użytkowników.
       Jednym z ważnych elementów, który można już podziwiać, jest elewacja zewnętrzna. - Nie wszyscy w Elblągu byli zadowoleni z tego projektu – twierdzi dyrektor szkoły muzycznej. - Słyszeliśmy, że jest to zbyt odważne, ale od początku wiedzieliśmy, że jest to dobry pomysł. Czasy mamy zinformatyzowane, więc dla mnie jest to komputerowa wizualizacja muzyki, dźwięku. Dołożyliśmy do tego iluminację świetlną.
       Dziś (30 kwietnia) na zebranie Rady Pedagogicznej przyjechał Piotr Żuchowski, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak zapewnia dyrektor, wiceminister jest od lat przyjacielem elbląskiej szkoły muzycznej. - Jesteśmy na trudnym etapie kończenia takiej inwestycji więc na pewno takie gospodarskie oko i wsparcie psychiczne dużo nam pomoże – dodaje Andrzej Korpacki.
       - Szkoła w Elblągu jest wyjątkowa – mówi Piotr Żuchowski. - Z dobrą tradycją i z doskonałą kadrą pedagogiczną. Dzisiaj widzimy gołym okiem, jak pięknie ta szkoła zmienia się na lepsze. Bardzo się cieszę, że jest taki projekt z taką symboliczną, swoistą elewacją. To bardzo ważne, żeby obiekty użyteczności publicznej miały taką architekturę, która jest później

  Elbląg, Nowoczesny projekt elewacji budzi emocje
Nowoczesny projekt elewacji budzi emocje (fot. AD)

rozpoznawalna. Te swoiste kostki Rubika, bo z tym kojarzy mi się ta elewacja, będą bardzo rozpoznawalne i jak ktoś raz to zobaczy, to będzie już pamiętał, że to jest szkoła muzyczna.
       Najważniejsze, według ministra jest to, aby szkoła miała dobre bezpieczeństwo pracy i trwałość. - Rodzic musi być przekonany, że oddaje dziecko do bezpiecznej szkoły, nie tylko w sensie dosłownym, ale również myśląc o bezpieczeństwie w kształceniu – dodał Piotr Żuchowski.
       Cała inwestycja objęta jest umową z ministerstwem na dofinansowanie w kwocie 11 mln zł., z tego 85 proc., to fundusze unijne, a 15 proc. budżet państwa.
      

K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • będzie niepalna
 • A kanały wentylacyjne pod salą zlikwidowano czy dalej tworzą komin z wylotem pod przyszłą sceną (szpary widoczne na zdjęciach) ? strefa to nie tylko drzwi ppoż. , najmniejsza dziura w ścianie jest potencjalną drogą rozprzestrzeniania sie pożaru. Oby czujny nos Prewencji nie zawiódł !
 • Elewacja i ta iluminacja mnie sie nie podoba. ..
 • Brawo Panie Korpacki! Ta szkoła w końcu nabiera blasku! Ten budynek potrzebował właśnie takich nowoczesnych zmian. Dzięki za tą kolorową radość wśród szarości innych budowli:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  6
  byłauczennica(2015-05-01)
 • Papę na dachu będą kładli ci sami specjaliści co ostatnio?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Boloztaczką(2015-05-01)
 • A ta sala koncertowa to dla mieszkańców jednej ulicy. KPINY I ŻENADA. Jak w olsztynie to wybudowali dużą salę w filharmonii a KIEDY w Elblągu budowa budynku filharmonii z dużą salą koncertową. NO KIEDY????głusi POlitycy!!!!!
 • Nie jest zasługą Korpackiego remont - Pan Stolarski, pod koniec swojego dyrektorowania, zdobył środki na remont szkoły. Dyrektor Korpacki jest tylko wykonawcą. Tylko, ponieważ nie wszystko poszło zgodnie z planem - pożar, o ile mi wiadomo, nie był wpisany w realizację zadań.
Reklama