UWAGA!

Bezpiecznie w ferie, czyli autobusy do kontroli

 Elbląg, Bezpiecznie w ferie, czyli autobusy do kontroli

W związku ze zbliżającymi się feriami policjanci ruchu drogowego podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w podczas zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na wypoczynek.
       Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.
       Policjanci z Elbląga przypominają, że kontrole przeprowadzane będą przy al. Grunwaldzkiej 136 (parking PWSZ) od poniedziałku do piątku w godz. 7-8., gdzie będzie czekał patrol ruchu drogowego. Poza wyznaczoną godziną, w miejscu i w czasie wskazanym przez organizatorów również takie kontrole będą przeprowadzane. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji. W tej sprawie proszę dzwonić pod numery telefonów: 55 230 15 99 (WRD), 55 230 15 55, 55 230 15 50 (oficer dyżurny).
       Potrzebę kontroli można również zgłosić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Te kontrole to już bardzo niedochodowy interes dla policji. Mało kogo zatrzymują i muszą puścić autokar. Teraz na kamerach każdy pracuje i nic nie wcisną że iby to czy tamto ale dzieci za zwłokę i czekanie nie przeproszą.
  • Pamiętam jak dzieci pod EOKIEM marzły i czekały po 2h albo przed szkołą spakowane z torbami bo im się na 1,5h kontroli zachciało. Teraz rodzice mądrzejsi. Ewentualne wątpliwości zgłasza się przewoźnikowi, ten wystawia certyfikat, itp itd i ewentualna JEDNA kontrola trzeźWości przed jazdą kierowcy na oczach nauczycieli czy zainteresowanych w drogę. Dzieci szczęśliwe a nie złe na policje.
  • Ostatnio jest artykół odnośnie jednego policjanta który się z tamtąd zwolnił. Było coś tam takiego: Gdzie jest policja tam kończy się rozum"czy jakoś tak. Art, komentowany na ifp
Reklama