UWAGA!

Błysnęła światłem panna zielona

 Elbląg, Dziś na starówce gościem honorowym był Mikołaj
Dziś na starówce gościem honorowym był Mikołaj (fot. Michał Skroboszewski)

Przy katedrze św. Mikołaja w Elblągu dziś (6 grudnia) punktualnie o godz. 17 rozbłysła światełkami miejska choinka. Przy okazji można było wysłać list do świętego Mikołaja i zrobić sobie selfie z kucykami. Zobacz fotoreportaż.

To już miejska tradycja - 6 grudnia, w imieniny patrona miasta, na Starym Mieście pierwszy raz błyska światłami choinka. Ma 11 metrów, kształt stożka, kilka tysięcy bombek, kilkaset tzw. punktów świetlnych i jedno zadanie: wywoływać uśmiech na twarzach elblążan.
       Zanim jednak doszło do „pierwszego błysku”, na starówce atrakcji nie brakowało. Wśród elblążan przechadzał się Mikołaj w towarzystwie Mikołajek. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze świętym i wysłać listę prezentów, które powinny się znaleźć pod świątecznym drzewkiem w wigilię. Kiedy zdjęcie z Mikołajem zostało już wykonane, można było zrobić następne... tym razem z kucykami z podelbląskiej stajni Lipnik.
       Oczekiwanie starały się umilić przedszkolaki z przedszkola katolickiego - popisem aktorsko-wokalnym. Z kolei już po rozświetleniu drzewka w programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie elbląskich szkół podstawowych oraz artyści z Młodzieżowego Domu Kultury. Swoje stoiska postawiły także elbląskie stowarzyszenia zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym. Można było kupić pamiątkowe wyroby podopiecznych organizacji.
       W końcu jednak odbyło się tradycyjne odliczanie i prezydent Elbląga Witold Wróblewski w asyście dwójki przedszkolaków uroczyście rozświetlił choinkę. A co powinno się znaleźć pod bożonarodzeniowym drzewkiem?
       - Przede wszystkim zdrowie, no ale tego to pod choinką nie znajdę - śmiała się pani Maria, którą spotkaliśmy na Starym Mieście.
       - Konsola do gier - rozmarzył się kilkunastoletni Maciek.
       Jak widać, marzenia są różne. Redakcja portElu życzy spełnienia wszystkich.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama