UWAGA!

Brak miejsc postojowych, będą opłaty

 Elbląg, Brak miejsc postojowych, będą opłaty
fot. AD

Od 1 czerwca część miejsc postojowych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu będzie płatna. Kierowcy szturmują bowiem każdy skrawek asfaltu, tarasując drogi wewnętrzne i przeciwpożarowe. Dobra wiadomość jest taka, że za darmo będzie można zostawić auto na parkingu głównym przed szpitalem, choć i tam o miejsce nie jest łatwo. Oj, nie jest...

Na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego jest 500 miejsc postojowych. Ponad 200 znajduje się przed szpitalem, pozostałe zaś wewnątrz kompleksu budynków. Każdego dnia kierowcy walczą o każdy skrawek asfaltu. W zajmowaniu miejsc postojowych ścigają się pracownicy szpitala, pacjenci oraz odwiedzający ich bliscy. Trudności są ogromne więc część samochodów zastawia nawet drogi ewakuacyjne. Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o pobieraniu opłat za postój na wewnętrznych parkingach.
       - Głównym celem wprowadzenia parkomatów jest to, aby w miejscach, które są drogami wewnętrznymi na terenie szpitala, w okolicy budowy nie parkowano samochodów – wyjaśnia Małgorzata Twardowska, rzecznik prasowy WSzZ w Elblągu. – Wprowadziliśmy zakazy wjazdu, ale nie były one respektowane Wszędzie były stawiane samochody na ścisk i w efekcie drogi ewakuacyjne były zastawiane, a one muszą być przejezdne.
       - W chwili obecnej prowadzimy dwie budowy i stąd wynika też problem, ale wiemy też, że kierowcy często nadużywają czasu miejsca postojowego – kontynuuje rzeczniczka. - Chodzi o osoby, które nie muszą tu pozostawać, czyli te, które przywożą chorych bądź przyjeżdżają w odwiedziny. Wielokrotnie prosiliśmy, by - o ile jest to oczywiście możliwe - korzystały z komunikacji miejskiej. Póki co bowiem nie przewidujemy powiększenia miejsc parkingowych przy szpitalu. Nie mamy takich możliwości.
       Słowa te potwierdza Konrad Piechowiak, dyrektor techniczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu: - Z parkingami wokół szpitala jest źle i nie spodziewamy się, by w najbliższym czasie sytuacja mogła się poprawić – przyznaje. - Myślę, że całe społeczeństwo elbląskie musi namawiać władze, żeby wspólnie znaleźć rozwiązanie, bo z pozyskaniem dodatkowych terenów na miejsca parkingowe pod szpitalem jest ciężka sprawa. Do szpitala nikt nie przyjeżdża, bo chce się przejść na spacer tylko przyjeżdżają ci, co muszą i muszą mieć możliwość chociaż postawienia samochodu na krótką chwilę – zauważa. – Ponadto w szpitalu pracuje dużo ludzi i muszą oni mieć możliwości dojazdu do pracy. A to jest bardzo trudne. Problem jest w tym, że władanie szpitala wojewódzkiego w zakresie terenu, na którym mógłby postawić parkomaty jest małe. Część tego parkingu należy bowiem do miasta, a wiemy, że miasto przewiduje w tej części przebudowę drogi krajowej, która biegnie wzdłuż szpitala. I to, co leży w naszym zasięgu, czyli trochę terenu wewnątrz szpitala, w tej chwili zostanie skomercjalizowane. Czy to przyniesie pożądany efekt? Wątpię. Myślę, że na dzień dzisiejszy jedynym rozwiązaniem jest powiększenie terenów parkingowych wokół szpitala.
       Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że parking przed głównym wejściem do szpitala pozostaje bezpłatny. To 240 miejsc, o które walka będzie zapewne zacięta.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • niech pracownicy szpitala zaczną korzystać z komunikacji miejskiej i juz luźniej zrobi się na parkingu żeby z dzieckiem do szpitala przyjechać, które jest chore, napewno nie skrorzystam z komunikacji miejskiej
  • To sobie z taksówki skorzystaj. Znalazł się mądrala, będzie nakazywał kto i czym ma jeździć.
  • popieram pierwszy wpis i tym samym nie popieram drugiego - a w temacie, to gnojki znalezli sobie dodatkowa rzecz aby sciagnac kase z biednych pacjentow - sami przeciez nie ukrywaja, ze to nie przyniesie efektu, a wrecz odwrotnie, ba parkingu glownym bedzie jeszcze gorzej niz jest dotychczas - NIECH PRACOWNICY TERAZ PARKUJA NA TYCH PŁATNYCH MIEJSCACH PARKINGOWYCH Z TYMI WYZYSKIWACZAMI CO TO UCHWALILI W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    elpacjent(2012-05-24)
  • komercjalizacja (prywatyzacja) kurde belans. .. !!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    elpacjent(2012-05-24)
  • Do pracy mam ok. 3 km. Rowerem nie nie mogę. Samochodem, uwzględniając odśnieżanie, korki, itd zajmuje 15 minut. W obie strony 6 km i pół godziny. 20 dni w miesiącu to 120 km 10 godzin. Samochód spali ok 10 litrów razy 5,75 = 57,50 zł. Autobusem 15 minut dojście do przystanku, 15 minut jazdy i 15 minut dojście do celu, uwzględniając poprawkę na rozkład jazdy. W obie strony to 1,5 godziny. 20 dni w miesiącu to 30 godzin (czyli prawie doba miesięcznie w plecy) i 2,40 razy 2 = 4,80 razy 20 dni = 96 zł. Pomijam warunki jazdy, podatki w paliwie, miejsce pracy dla mechanika, ewentualnych pasażerów, auto na gaz itp. Co myśleć, gdy ktoś mi mówi, że lepiej korzystać z komunikacji miejskiej? Ponieważ do szpitala nie jeździmy dla przyjemności, proponowane rozwiązanie nic nie poprawi a jest jedynie kolejnym sposobem na wyciąganie od nas pieniędzy. Starówkę już "zabili", bo tam mało kto teraz przyjeżdża a do szpitala ludzie muszą.
  • brak słów
  • O czym wy ludzie mówicie. Przecież elbląg to taka wiocha, że tu KORKÓW ULICZNYCH nie ma! WIOCHA TOTAL! bez basenu żadnego porządnego, a ten gdzie trzeba w klapkach wchodzić do szatni bo starym babom sie nie chce sprzatac to juz nie wspomnę.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Wyjechac trzeba stad(2012-05-24)
  • ale za to na tak zwanym miejscu dyrektorskim parkuje samochodzik sprzedający jabłka. kiedy zapytałam pani w informacji jak to możliwe, a ja z kartą parkingową dla osób niepełnosprawnych -za którą też się płaci-nie mam miejsca. .. madra pani powiedziała. .cytuje. ., ,na miejscu dyrektorskim i tak pani nie wolno parkować'' a jabłuszka mają zezwolenie :) :) ha ha
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    mirabelka(2012-05-24)
  • To skandal wiekszość miejsc parkingowych zajmuja pracownicy szpitala ciekaw jestem czy oni będa płacic czy tak samo jak te darmozjady z ratusza nie płacą więc dla kogo njest vparking dla pracowników czy ludzi chorych ktos zwietrzył że można tuzarobić złodzieje postawcie jeszcze parkomaty na cmentarzu tam tez duzo ludzi jezdzi nie nmacie sumienia darmozjady
  • Czyli pacjent powinien dojechać autobusem, żeby pracownik szpitala (zdrowy i w pełni sprawny) mógł spokojnie zaparkować? To, że ludzie zbyt długo zajmują miejsca postojowe nikomu się nie podoba. Proszę wierzyć, że moim marzeniem jest 15 minutowa wizyta w szpitalu, a nie stanie po 3-4 godz w kolejkach mimo teoretycznie określonej godz przyjęcia do specjalisty.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    dota-031(2012-05-24)
  • zwłaszcza jak sa "Geniusze" co parkuja samochodem na dwoch miejscach jednoczesnie - czy to poprostu zwykłe buractwo bo tatus tak parkował na skos furmanke ?
  • zakazać pracownikom parkować na parkingu dla pacjentów, niech szpital zbuduje parking dla pracowników tak jak nakazuje prawo budowlane, kto dał pozwolenie na użytkowanie bez spełnienia warunków.
Reklama