UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Braniewo wchodzi na tenisową mapę Polski

W Braniewie powstał nowoczesny kompleks tenisowy pod nazwą Akademia Tenisa Braniewo. To drugie, po Inkubatorze Przedsiębiorczości w Braniewie, dziecko Fundacji Olimp. Jak zrodziła się koncepcja Akademii? Początki były dość prozaiczne. Pięć lat temu syn założycieli Fundacji Olimp, jako 7-latek, zaczął trenować tenis ziemny. Dwa razy w tygodniu przemierzał trasę Braniewo – Elbląg, razem to prawie 90 kilometrów w dwie strony.

– Wtedy też pojawił się pomysł: a może by tak utworzyć takie miejsce u nas? Przecież dzieci z Braniewa nie różnią się niczym od innych, wystarczy stworzyć im warunki. Uczestniczyliśmy w około 130 turniejach Tenis10 w Polsce, dlatego wiedzieliśmy, jak powinien funkcjonować wysokiej klasy ośrodek, który naucza tenisa. Postanowiliśmy skorzystać z naszej wiedzy oraz doświadczenia i utworzyć go u nas – mówi Wojciech Penkalski, który jest współtwórcą Akademii Tenisa Braniewo. I zaprasza na szereg turniejów, które odbędą się w najbliższym czasie. 

– Podejmowaliśmy bezskuteczne rozmowy z naszym samorządem tłumacząc, że warto inwestować w sport, a przede wszystkim poprawić infrastrukturę, która pozostawia wiele do życzenia. Nie było aprobaty, więc sprawy wzięliśmy w swoje ręce. W takich małych miastach to pasjonaci tworzą coś, co może być dobrze postrzegane w przyszłości. Dziś mamy wysokiej klasy obiekt, który powstał w ścisłym centrum miasta - dodaje Wojciech Penkalski.

 

Wychowywać poprzez sport

Wojciech Penkalski mówi wprost: „to miejsce powstało z miłości do dziecka, które pokochało tenis ziemny“.

- Budując od podstaw nasz kompleks na zaniedbanym terenie, postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Wiedzieliśmy, że musi to być europejski standard, coś co będzie przyciągało miłośników tenisa ziemnego. Realizacja przedsięwzięcia była bardzo złożona, a nam spieszyło się. Prace rozpoczęliśmy jesienią, pogoda nam nie sprzyjała. Przyjęliśmy zasadę: najlepsze materiały, wysokiej klasy nawierzchnie, profesjonalny ogólnodostępny sprzęt sportowy – opowiada.

Od początku postanowili, że będzie to miejsce, które będzie kładło duży nacisk na rozwój najmłodszych.

- Chcemy, żeby w niedalekiej przyszłości był to profesjonalny ośrodek tenisowy, który daje możliwości rozwoju dzieciom oraz młodzieży, wychowuje je poprzez sport – mówi Wojciech Penkalski.

Dziś, po niespełna dwóch latach działalności Akademia Tenisa Braniewo może pochwalić się dwiema nowoczesnymi halami ze specjalistyczną nawierzchnią, wyposażonymi w profesjonalny sprzęt oraz dwoma zewnętrznymi kortami ziemnymi, o wymiarach zgodnych z przepisami Polskiego Związku Tenisowego (zobacz, jak wygląda). Zatrudnia profesjonalnych, licencjonowanych instruktorów, organizuje turnieje (m.in. mistrzostwa województwa czy dywizji wojskowej), silnie współpracuje z samorządem, stara się aktywizować lokalną społeczność.

Jedną z najważniejszych inicjatyw jest program "Dzieciaki do rakiet" promujący grę w tenisa. To bezpłatne lekcje pokazowe, skierowane do wszystkich dzieci z Braniewa i powiatu braniewskiego, z profesjonalnym sprzętem i opieką instruktorów. Prowadzony jest również bliźniaczy projekt - "Kobiety do rakiet", który przeznaczony jest dla wszystkich pań. W planach również mają projekt „Seniorzy do rakiet“.

- Mamy wiarę i przekonanie, obserwując korzystające z naszego kompleksu osoby, że to, co robimy, spotkało się z aprobatą wielu mieszkańców Braniewa – mówi Wojciech Penkalski.

Cieszy się także ze współpracy z lokalnymi jednostkami samorządowymi.

- We wrześniu tego roku podjęliśmy współpracę ze szkołą podstawową w Braniewie. Został w niej utworzony oddział sportowy, są w nim uczniowie klasy pierwszej, czyli 7- latkowie. W ramach zajęć wychowania fizycznego przychodzą do naszego obiektu, a my zapewniamy im profesjonalny sprzęt oraz opiekę licencjonowanych instruktorów – wyjaśnia Wojciech Penkalski.

 

 

Najlepsze rakiety przyjadą do Braniewa

Akademia Tenisa Braniewo już teraz, po dwóch latach działalności, została dostrzeżona w kraju.

- Biorąc pod uwagę to, że nasza akademia jest licencjonowanym klubem, jednym z nielicznych w województwie warmińsko – mazurskim, Polski Związek Tenisa wyraził zgodę na zorganizowane trzech, ogólnopolskich turniejów młodzieżowych wysokiej rangi – mówi Wojciech Penkalski.

I zaprasza na szereg trzech wydarzeń. Już 2 listopada (sobota) odbędzie się turniej U-14 chłopcy, dwa tygodnie później, 16 listopada, chłopcy zmierzą się ze sobą w kategorii U-12, a 23 listopada, także w sobotę, na korcie powalczą ze sobą dziewczynki w kategorii U-12.

- Śmiem twierdzić z przekonaniem, że przyjadą najlepsze rakiety Polski – dodaje Wojciech Penkalski.

Zaprasza również na Braniewo Open, czyli otwarty turniej amatorski dla wszystkich. Odbędzie się on 9 listopada.

- Mamy nowoczesny obiekt i infrastrukturę, która spełnia wszystkie warunki niezbędne do organizowania licencjonowanych turniejów, współpracujemy z samorządem. Chcemy się rozwijać. Chcemy, aby to był dobry, wysokiej klasy ośrodek, dający jakość w północnej Polsce. Chcemy, żeby Braniewo było silnie zaznaczone na tenisowej mapie Polski. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom niejako „napędzamy“ nasz samorząd do poprawy miejskiej infrastruktury sportowej, także w innych dyscyplinach. W tej kwestii, wszystkie decyzje powinny pójść razem. Mamy kolejne projekty w głowach, nad którymi Braniewo i samorządowcy powinni szybko się pochylić. My nic nie musimy… My po prostu chcielibyśmy, Do wielu ponadczasowych wizji, skutkujących rozwojem miasta, potrzeba zrozumienia ze strony osób odpowiedzialnych za rozwój pierwszej stolicy Warmii– podsumowuje Wojciech Penkalski.

 

Akademia Tenisa Braniewo

+48 690 943 372

no1-braniewo@wp.pl

Facebook

 

-----------Art. promocyjny---------

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl