UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Budżet Obywatelski – głosując, dokładnie sprawdź dane

 
Elbląg, Budżet Obywatelski – głosując, dokładnie sprawdź dane

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim na rok 2020. Do 20 października elblążanie mogą oddawać głosy na zadania, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku. Zagłosowało już 2043 osób. Niestety wiele z oddanych głosów jest nieważnych, dlatego prosimy mieszkańców o dokładne wypełnianie formularza elektronicznego oraz kart do głosowania.

Każdy głos jest bowiem wnikliwie weryfikowany i wszelkie niezgodności typu – literówki, błędy w datach urodzenia, adresach, czy braki wymaganych danych – uznawane są za głos nieważny.

Przypominamy, że głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską.

Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz swoją datę urodzenia. W przypadku osób niepełnoletnich także dane opiekuna prawnego.

Dane, które mieszkańcy przekazują w ankietach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.

Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. Głosy oddane na zadania z innego okręgu również będą nieważne.

Głosować można elektronicznie - na stronie na stronie http://www.budzetobywatelski.elblag.eu lub tradycyjnie poprzez ankiety, które dystrybuowane są na terenie miasta.

Papierowe karty do głosowania dostępne będą w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych (ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka” oraz w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego). Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa także karty w formie gotowych dokumentów do pobrania i wydrukowania. Są one dostępne na ww. stronie w zakładce Dokumenty do pobrania.

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To trzeba było zrobić taki system, który od razu by informował o nieważnym głosie. Zagłosowałem elektronicznie i skąd mam wiedzieć czy dobrze?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  bastekk(2019-10-02)
 • Dlaczego w Budżecie Obywatelskim nie planuje się odnowienia Historycznego (jest w każdym przewodniku jako atrakcja turystyczna i miejska) Basenu Elbląskiego na wolnym powietrzu, miejsca gdzie wypoczywały latem tysiące Elblążan i dzieci przebywające na koloniach. Gdzie była infrastruktura, przebieralnie, lody, wata cukrowa i toalety nosiło się kocyki i parasole i cały dzień za 4 złote. ..
 • Jest 18 października, chcę zagłosować, a na stronie bo2019.umelblag.pl napisano, że głosowanie zakończone. Przecież jest informacja, że głosowanie zakończy się 20-go. O co chodzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Maciej_(2019-10-18)
Reklama