UWAGA!

Byk wpadł do studni. Uratowali go strażacy

 Elbląg, Byk wpadł do studni. Uratowali go strażacy
(fot. PSP w Braniewie)

Niecodzienną akcję ratunkową przeprowadzili strażacy z Gładysz, Wilcząt i Braniewa. Uratowali byka, który wpadł do studni w jednym z gospodarstw rolnych w Wilczętach. Zobacz zdjęcia z akcji. 

We wtorek, 8 czerwca, kilka minut po godz. 16 służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o byku, który wpadł do studni w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Wilczęta. Z informacji od osoby zgłaszającej wynikało, że byk utknął wewnątrz betonowych kręgów. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków – ochotników z Gładysz, Wilcząt oraz dwa pojazdy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Na miejscu strażacy zastali wyczerpanego zwierzaka, który zaklinował się w studni. Strażacy rozpoczęli żmudne działania polegające na odkopywaniu ziemi oraz rozbiórce betonowych kręgów studni. Zwierzę zostało zabezpieczone przed ewentualnym dalszym opadaniem wewnątrz studni z wykorzystaniem lin strażackich oraz węży pożarniczych.

- Działania prowadzone były w sposób ograniczający nadmierne zdenerwowanie i stres u byka i tak, by go nie zranić. Na miejsce swoją koparką przyjechał też druh Przemysław Dolot z OSP Wilczęta, dzięki czemu akcja przebiegała szybciej - informuje bryg. Ireneusz Ścibiorek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. -  Po ponadgodzinnych działaniach udało się wydobyć byka, który nie odniósł obrażeń. Na słowa uznania zasługuje zaangażowanie strażaków – ratowników z gminy Wilczęta, którzy stanęli na wysokości zadania i kolejny raz udowodnili, że stanowią mocny potencjał ratowniczy.

red. na podstawie informacji PSP Braniewo

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama