UWAGA!

Captain Jack, piknik wojskowy i Wakacyjna Trasa Dwójki w Elblągu

 Elbląg, Wojskowy piknik odbędzie się na starówce
Wojskowy piknik odbędzie się na starówce (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

15 sierpnia w Elblągu minie pod znakiem wojska. Żołnierze przygotowują piknik dla mieszkańców na starówce, a na Wyspie Spichrzów odbędzie się impreza z cyklu „Wakacyjna Trasa Dwójki”, który będzie transmitowany na żywo na antenie TVP. Będzie to koncert piosenki wojskowej państw NATO z udziałem m.in. Captain Jacka.

O godz. 13 na Starym Rynku ma się rozpocząć piknik z udziałem wojskowego sprzętu i żołnierzy z okolicznych jednostek. O godz. 16 zaplanowano pokaz filmu „Jack Strong” z Marcinem Dorocińskim, wyświetlany pod Ratuszem Staromiejskim, a o godz. 20 na Wyspie Spichrzów w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki rozpocznie się „Koncert piosenki wojskowej państw NATO".

Odwiedzający będą mogli również zobaczyć, dotknąć, usiąść we wnętrzu pojazdów wojskowych i spróbować żołnierskiej grochówki. Na pikniku będzie również działał punkt rekrutacyjny „Zostań żołnierzem RP” w którym będzie można uzyskać wszelkie informacje na temat rozpoczęcia kariery wojskowej.

Jak informuje TVP, na scenie wystąpią m.in. Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Captain Jack, Halina Frąckowiak, Dagmara Bryzek, Trubadurzy, Tre Voci, Julia Belei, Filip Lato, Marien, Jan Pietrzak.

Z naszych informacji wynika, że elbląski samorząd nie dofinansował tego koncertu. Miasto użyczyło organizatorowi teren i pomogło w formalnościach związanych z organizacją imprezy masowej.

red.

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama