UWAGA!

Celnicy przestrzegają: nie wynajmuj lokalu jednorękim bandytom

 Elbląg, Celnicy przestrzegają: nie wynajmuj lokalu jednorękim bandytom
(fot. Izba Celna)

- Nie daj się wkręcić! - ulotki z takim hasłem pojawiły się w Elblągu. W ten sposób celnicy przestrzegają właścicieli lokali przed konsekwencjami, jakie grożą za organizowanie gier hazardowych na automatach.

Akcja ulotkowa ma zasięg ogólnopolski. Funkcjonariusze celni przypominają w ten sposób, że odpowiedzialność karna i administracyjna za niezgodne z prawem organizowanie gier na automatach (tak zwanych jednorękich bandytach) grozi nie tylko właścicielom takich urządzeń, ale też osobom wynajmującym pod nielegalne automaty część powierzchni pubów, stacji paliw, sklepów czy kafejek internetowych.
       - Akcja ma charakter prewencyjny, ma przestrzec właścicieli tych lokali przed konsekwencjami ich zgody na wstawienie u siebie automatu do gier. Przypominamy, że urządzanie lub prowadzenie gier na automatach wbrew przepisom ustawy grozi sankcjami karnymi i administracyjnymi – informuje Izba Celna w Olsztynie. - Właściciel automatów, ale także osoba pozwalająca na ustawienie maszyn do gier w swoim lokalu, podlegają karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie. Ponadto osoba urządzająca gry na automatach, a także właściciel lokalu, podlegają karze pieniężnej w wysokości 12 tys. złotych od każdego automatu.
       W pierwszym kwartale 2015 roku funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali w województwie warmińsko-mazurskim już 421 automatów. Przez cały 2014 rok było to 910 sztuk, a w roku 2013 – 256.
       W Elblągu w ostatnim czasie powstało co najmniej kilkanaście punktów, w których znajdują się automaty do gry. Celnicy co pewien czas kontrolują takie miejsca i konfiskują automaty, ale w ich miejsce stawiane są kolejne. Ulotki mają być kolejnym sposobem na zwalczanie tego rodzaju działalności.
oprac. RG na podstawie materiałów Izby Celnej w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama