UWAGA!

Chcą, żeby klub nadal istniał

 Elbląg, Chcą, żeby klub nadal istniał
fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl

Hasło "Było, będzie, jest - zawsze EKS", nie jeden raz skandowane przez Nas podczas meczów, każdy zna. Ale co w obecnej sytuacji? Czy jest, czy go nie ma? Jako kibice nie chcemy nikogo personalnie oskarżać o zaistniałą sytuację, bo wina zawsze jest pośrodku. Dla Nas - kibiców - najważniejsze jest dobro Klubu, by móc mu dopingować, jeździć na wyjazdy krajowe czy zagraniczne - napisali w swoim oświadczeniu kibice EKS Start Elbląg. 

"Kibicem się jest, a nie bywa" - ta maksyma przyświeca wielu kibicom w kraju, nie tylko Nam. Z klubem kibic jest na dobre i złe. Teraz się okazuje, że to, co kochamy może przestać istnieć. 
       Problemy jakie się pojawiły to zapewne pokłosie jakiejś rozgrywki politycznej, ale nie może być tak, że sport przegrywa z polityką. Nas, kibiców, polityka nie obchodzi, choć w swoich szeregach mamy zwolenników wszystkich opcji politycznych. A mimo to łączy nas sport, ukochana dyscyplina i drużyna - Start Elbląg. Dlatego w sytuacji, w jakiej znalazł się nasz ukochany klub, w sytuacji w jakiej znaleźliśmy się my - kibice, oczekujemy, prosimy, pragniemy, aby wszystkie zainteresowane strony potrafiły odrzucić doznane urazy. Potrafiły wznieść się ponad nie. Wierzymy, że można jeszcze usiąść przy jednym stole i znaleźć rozwiązanie, które uratuje nasz klub. Klub będący wizytówką naszego miasta. Dobrym tego zaczynem, była dzisiejsza (6 lipca) sesja Rady Miasta, na której wszyscy radni jednogłośnie poparli wniosek do Prezydenta o dodatkowe 200 000 złotych dla Startu.Tą drogą składamy za to Radzie i wnioskodawcy podziękowania.
       Kilka dni temu ukazała się książka p. Michała Libudy pt. "Rękodzieło - jak przez 50 lat utrzymać klub piłki ręcznej?". Czy ta książka i tytuł mają być podsumowaniem działalności Startu? Nie chcemy tego! Chcemy, by dalej aktualne było hasło "Było, będzie, jest zawsze EKS". 
Klub Kibica EKS Start Elbląg

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Do powyższego dopiszmy jeszcze to: Wyciszmy emocje, zwłaszcza te negatywne, niech wrócą te sportowe. Stwórzmy mapę drogową do celu jakim będzie wystartowanie i gra Startu o najwyższe cele. Każdy musi wykazać maksymalne zaangażowanie w poprawę zaistniałej sytuacji. Każdy z nas jest częścią całości jakim jest widowisko sportowe - mecz Startu. Twórzmy klimat przyjazny temu klubowi i szczypiorniakowi, walczmy, krzyczmy, pukajmy gdzie się da, innej drogi nie ma. Start to my, Start to więcej niż klub. Może to co się teraz dzieje przy pełnym zaangażowaniu wszystkich stron otworzy nowy rozdział Startu ? Każdy z nas obraca się w jakimś środowisku, zna kogoś - może uda się dotrzeć do potencjalnego sponsora ? "Kolejnym elementem wsparcia naszego klubu będzie możliwość przekazania środków pieniężnych na konto crowdfundingowe, które klub w najbliższym czasie uruchomi" czytamy na stronie internetowej i chyba każdy z nas znając powagę sytuacji powinien się włączyć. W poniedziałek o godzinie 18.00 na hali spotkajmy się i zacznijmy działać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  14
  krzychu7777(2018-07-07)
 • 200 kiboli zrzuca się po 1000 zł i problem rozwiązany. A ci co biorą 500+ mogą i 3000 rzucić.
 • dokładnie chcecie klub każdy prawdziwy kibic odkłada 500-1000zł i zrzuta proste nie pisać mi że problemy ze kazdy musi miec siano na dziecko na tamto tamto. .. to jest klub wasza miłość więc na to powinno się znalezc pozdro
 • Budzę się rano i już mamy dwóch chętnych, którzy wyciszyli emocje i chcą sie dorzucić do zbiorki. Dzięki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  10
  krzychu7777(2018-07-07)
 • Zaczyna się Wszyscy co mają niech dają jak najwięcej a my nie mamy więc popatrzmy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  1
  Kibice (2018-07-07)
 • Start ciamajdy i smieszna garstka kibiców(haha) jeszcze większe ciapy.
 • Marny prowokator
 • Czy ten żenujący spektakl kiedyś się skończy ? Awantura ale wszyscy popierają wniosek o 200tys. Rumunia, żebry, żenada. Teraz brakuje jeszcze deklarowanej kwoty od Kramu, w ogóle cieszymy się, że KK nie zagroził referendum w sprawie odwołania prezydenta ;)
 • Tak robią profesjonaliści: Bertus Servaas zwrócił się do władz miasta Kielce o większe dofinansowanie niż dotychczas – aż o 4,5 mln złotych. Fragmenty wywiadu ze Sportowych Faktów: Bertus Servaas, prezes PGE VIVE Kielce: „Nie stawiam miasta pod ścianą. Pytanie tylko, czy chcemy utrzymać taki poziom piłki ręcznej jak teraz. (…) Upadłość klubu w ogóle nie wchodzi w rachubę. Po prostu będziemy musieli dopasować poziom sportowy do budżetu. Do tej pory mieliśmy ok. 2,5 mln luki, teraz ok. 4,5 mln. Dodatkowe środki momentalnie rozwiążą nasze problemy. - Co jeśli nie uda się uzyskać tak dużego dofinansowania? - Oczywiście wszystko zrozumiem. Kiedy prezydent i radni stwierdzą, że nie dadzą pieniędzy, to odpowiednio dostosujemy budżet do naszych potrzeb. Obetniemy finanse o 2-3 mln, a za tym pójdą zmiany personalne. (…) Nie chcę też stawiać sprawy na ostrzu noża, bo to wygląda trochę jak szantaż - dajcie pieniędzy, jak nie, to zlikwiduje klub. Tak nie jest. To tylko zapytanie, czy chcemy utrzymać ten poziom. ” A W ELBLAGU W ROKU WYBORCZYM KLUB IDZIE NA MEDIALNĄ WOJNĘ Z RATUSZEM.
 • obecne władze klubu są totalnie nieudolne – władze w klubie powinni przejąć kibice z przemkiem i krzyśkiem na czele, którzy jako jedyni potrafili zachować się odpowiednio – nie angażując się po żadnej ze stron, nie wdając się w politykę i studząc niepotrzebne emocje. im szybciej przemek cegielski zastąpi tomczyńskiego, a krzysiek songin zastąpi kulińskiego tym lepiej!!!!!
 • A zespół trenuje w ogóle ? Tak w 8-9 osób na połówce boiska.
 • Myślałem że to już koniec tej żenady ale oni ciagle swoje. Wysmarowali oświadczenie i portel został też patronem medialnym klubu kibica.
Reklama