UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Cieszmy się życiem, pamiętajmy o badaniach

 
Elbląg, Cieszmy się życiem, pamiętajmy o badaniach
fot. Anna Dembińska

Raz do roku, w październiku, przez Elbląg przechodzi wyjątkowy marsz. Ci, którzy nim idą mają różowe baloniki, chorągiewki, wstążki, gdyż kolor ten symbolizuje nadzieję oraz walkę z rakiem piersi. Ulicami miasta już po raz osiemnasty przeszedł Marsz Zdrowia "Kocham Cię Życie". Zobacz zdjęcia.

- Jesteśmy tutaj, aby cieszyć się życiem, nie zapominając o zdrowym stylu życia, dbaniu o własne zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Każdy z nas składa się z ducha oraz z ciała, naukowcy to udowadniają i podkreślają, należy więc zadbać i o jedną stronę, i o drugą  - mówiła Danuta Tchorowska, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek, pod Urzędem Miejskim, gdzie rozpoczął się sobotni (19 października) marsz.  - Dzisiaj chcemy szczególnie zwrócić uwagę na chorobę, z którą nam, Amazonkom, przyszło się zmierzyć. Najczęściej występującym nowotworem u kobiet jest rak piersi. Będąc na spotkaniu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym usłyszałam, że ponad 22 proc. kobiet choruje na raka piersi i że ta zachorowalność wzrasta. 

Jak wyliczała Danuta Tchorowska w 2000 r. dotknął on 10 tys. kobiet, w 2010 - 18 tys. 

- Przewiduje się, że w 2025 r. ten wzrost będzie o 50 proc. większy. To daje dużo do myślenia i do zastanowienia się - dodała. - Cieszmy się zdrowiem, manifestujmy naszą radość, pamiętajmy o badaniach i profilaktyce. 

Uczestnicy przeszli ulicami miasta, marsz zakończył się w Ratuszu Staromiejskim. W marszu udział wzięli przedstawiciele samorządu, służba zdrowia, organizacje społeczne, młodzież i społeczeństwo Elbląga oraz przedstawiciele Olszyna, Ostródy, Iławy i inne zaprzyjaźnione organizacje. 

Warto dodać, że na całym świecie październik jest miesiącem świadomości raka piersi. 

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama