UWAGA!

Co poprawić w ruchu ulicznym?

Dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów przy przebudowywanych drogach 503 i 504, umożliwienie skrętu w lewo z ulicy Nitschmana i ulicy Giermków w ulicę Hetmańską, przebudowa skrzyżowań na ronda, które poprawiają płynność ruchu - to propozycje, które elbląscy taksówkarze przedstawili prezydentowi miasta. Spotkanie odbyło się w ubiegłym tygodniu w ratuszu.

Taksówkarze z zadowoleniem przyjęli wprowadzone przez Miasto przełączanie sygnalizatorów na światło pulsujące, które obowiązuje poza godzinami szczytu – to rozwiązanie również poprawia płynność ruchu.
       - Spotkaliśmy się i będziemy spotykać, aby rozmawiać o rozwiązaniach drogowych. Taksówkarze to ważna grupa kierowców, intensywnie użytkująca elbląskie drogi. To właśnie ta grupa jest doskonałym źródłem wiedzy na temat codziennej, miejskiej jazdy. Taksówkarze mogą też szybko diagnozować problemy w ruchu i podpowiadać skuteczne rozwiązania. Miasto będzie na bieżąco analizować sygnały zgłaszane przez taksówkarzy, liczymy też na ich głos doradczy przy planach przebudowy dróg. Cieszę się, że propozycje rozwiązań pokrywają się również z drogowymi planami miasta – powiedział Adam Witek, wiceprezydent Elbląga
       W spotkaniu z taksówkarzami uczestniczyli: Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga, Adam Witek, wiceprezydent Elbląga, Krystyna Dziurdź z Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg oraz Maciej Pałkowski z Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Możńa sobie proponować. UM tylko potrfi stawiać parkometry!
 • czy ktos widzial juz nowobudowana ulice od strony Alstomu? chodnik+scieżka szersze od jezdni! tam maja zdaje sie wjezdzac tiry? ciekawe. .. .. no i żadnych miejsc postojowych nie zauważyłem tam wiec o czym piszecie. .. a przydały by sie bo parkingi na Niskiej nie mieszczasamochodow ludzi z terenów Alstomu - nie mówiąc o mieszkańcach ---- znowu jakiś bubel wyjdzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski Jasiu(2012-07-31)
 • Zdecydowanie szersze ulice oraz budynki-parkingi, które są niezbędne i konieczne przy takiej ilości samochodów. Natomiast jeżeli chodzi o płatne parkingi to przesada ponieważ zarabiać można zdecydowanie inaczej.
 • taaa. .. wiecej parkometrów co nie. .. ? leje na wasze opaty. .. zawsze się znajdą miejscówki za free. .
 • Na innym portalu czytałem że tasówkarzy jest raptem 300 z tego 97% to emeryci mundurowi. I strasznie narzekają zę nie mają zajęcia bo cały czas stoją na postojąch. To jacy z nich znawcy ruchu w Elblągu skoro wcale nie jeżdżą. Ale jaki Pan prezydent tacy znawcy. Juz za dwa lata zmiana prezydenta Elblaga.
 • A może by Pan Prezydent spotkał się z instruktorami nauki jazdy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  =instruktor(2012-07-31)
 • Miejsc parkingowych przybywa. Np chodnik Nitschmana - 1maja. Przy okazji, w pogoni za kasą, zlikwidowano dwa miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Najbliższe, to jedno pod dawnym kinie syrena, i jedno przy Rossmannie. A co, - jak niepełnosprawni, to niech ćwiczą nóżki albo bulą! Komentarz aż się ciśnie. ..
 • W Olsztynie płaci sie w parkometrach do 16,w Gdańsku do 17,a Elblagu do 20,ale metropolia.
 • TIa najlepszy niepełnosprawny, który biegnie wrzucić karteczke za szybę bo mu zdjęcia robią :D w tym kraju absurd goni absurd. Co do taxsiarzy to rzeczywiście lepszym źródłem informacji byli by choćby dostawcy jedzenia :D śmieszne ale prawdziwe. Zapytaj ile taksówkarz robi dziennie km po mieście niech choćby zrobi 100 120 km to i tak jest rura przy chłopakach z pizzerii. A co do znajomości topografii to też mogą się od nich wiele nauczyć.
 • Skrętów lewo ma być tyle samo co w prawo z 1! Maja przy Silwancie z Giermków w Hetmańską z 1000lecia w lewo do Neste. Banda od lat siedzi i nic nie robi, bo nie wiedzą co jest prawidłowe. Skret w lewo zajmuje tyle samo czasu co w prawo więc skoro wparwo może przejechać czy na wprost 10 samochódów to dlaczego w lewo tylko 3-4 gamonie urzędowe. Do kamieniłomów a nie pierdzieć w stołki za społeczne pieniądze nic nie robiąc.
 • Wprowadźmy na obszarze całego miasta A-5 (skrzyżowanie dróg równorzędnych) !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lobby blacharzy i mechaników(2012-08-03)
Reklama