UWAGA!

Coraz więcej turystów w mieście

 Elbląg, Widok na miasto z katedry św. Mikołaja
Widok na miasto z katedry św. Mikołaja (fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl)

Przechadzając się uliczkami Starego Miasta możemy usłyszeć rozmowy nie tylko w języku polskim. Jako ostateczny cel podróży, bądź dłuższy przystanek na trasie, Elbląg oferuje odwiedzającym zabytki oraz inne atrakcje.

- Ruch turystyczny w Elblągu zwiększył się od czasu majówki. W dniach 1- 3 maja Punkty Informacji Turystycznej mieszczące się w Ratuszu Staromiejskim oraz w Bramie Targowej odwiedziło 1330 zainteresowanych – przyznaje Aneta Bożyczko z Centrum Informacji Turystycznej w Elblągu. – Przychodzą do nas osoby, które wiedzą, co chcą zobaczyć, ponieważ wcześniej czytały o naszym mieście, ale też tacy, którzy są tu tylko „przejazdem”, więc pytają o najciekawsze obiekty, by zwiedzić je w krótkim czasie.
       Punkty Informacji Turystycznej, kierowane przez PTTK w Elblągu, prowadzą statystyki odwiedzających nasze miasto. Informacje o celu wizyty oraz o czasie pobytu są bardzo przydatne w planowaniu ofert, które zainteresują jak najwięcej turystów.
       - Przeważają Niemcy. Odwiedzają nasze miasto, szukając swoich korzeni – mówi Aneta Bożyczko. – Chcą koniecznie zobaczyć miejsce, gdzie się urodzili bądź wychowali.
       W Informacji Turystycznej można również zakupić pocztówki lub plakaty.
       - Dużym zainteresowaniem cieszą się figurki oraz magnesy ręcznie malowane przedstawiające najpopularniejsze obiekty w Elblągu – wyjaśnia Aneta Bożyczko. - Odwzorowano Bramę Targową, katedrę św. Mikołaja, Centrum Sztuki Galeria EL oraz trzy kamienice: przy ul. Studziennej, ul. Wigilijnej oraz Dom Królów. Przewidziana jest także sprzedaż koszulek z nadrukiem „Elblągue”, popularnych ostatnio wśród mieszkańców.
       Na miasto można również spojrzeć z góry - po wdrapaniu się na najwyższe piętro Bramy Targowej oraz katedry św. Mikołaja na wytrwałych czeka nagroda w formie pięknej panoramy Elbląga i okolic.
       Najbliższymi imprezami, które mogą zachęcić mieszkańców do wyjścia z domu, ale także skusić turystów, są Bieg Piekarczyka, Garmin Iron Triathlon 2018 oraz Dni Elbląga połączone z Turniejem Miast Kopernikańskich.
Magdalena Jaworska

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Co z tego że ładna starówka, jak turyści po 1-2 godzinach zwiedzania zaczynają się nudzić bo nie ma żadnych dodatkowych atrakcji które ożywiały by starówkę.
 • Ale o jakich atrakcjach mowa ? Że niby co ma być. Elblag to fajne miejsce, nawet sobie nie zdajecie sprawy z tego jak bardzo pozytywnie jest odbierane nasze miasto przez innych mieszkańców Polski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  2
  elblazanin ok(2018-05-22)
 • Autorka chyba mieszka w innym mieście. Tak samo jak nieroby z łączności. Dla nich też elblag to rozwijającą się metropolia. A dla mieszkańców to nekropolia. .. ot taki mały błąd w słowie, A jak wiele zmienia...
 • Mamy tylko dane z tego roku. Na jakiej podstawie autor twierdzi, że turystyka wzrosła? Poza tym to dane ceteris paribus. O ile wzrosły, jaki był wzros w poprzedni mroku, czy dynamika się zwiększa? Czy turyści zostawiają więcej czy mniej pienięzy? No ludzie - bądźmy poważni. ..
 • Bo Starówka jest ładna i miło spędza się tam czas. Wiecej ogródków piwnych czy kawiarenek byłoby ok. Miasto powinno w tym pomagac, bo po to sa urzędnicy by myśleli jak tu rozwijać Elbląg a jak trzeba to pomagali.
 • Żarty sobie robicie. Turysci przyjechali na chwilę i na Gdańsk pojechali. Jakie atrakcje przecież tu nic nie ma. Zbudujcie wreszcie replikę Osady Truso turysci przyjadą, beda walili całymi grupami. Jak do Biskupina.
 • Turniej miast Kopernika i dni Elbląga razem z olsztynem. Jaja sobie robicie. Wiochy nie chcemy w Elblągu.
 • O jakich innych rozrywkach piszesz, możesz podać przykład?
 • Elblaska Starówka oprocz okolic Katedry to betonowa pustynia bez żadnego klimatu z brudnymi podworkami i pseudo bezdomnymi na kazdym kroku zalatwiajacymi potrzxeby fizjologiczne na ulicy. Fragment ulicy przy najnowszej kamiennicy to posmiewisko, że po czymś takim co jest dziurawym chodnikiem a jednoczesnie jezdnią piesi przepychaja sie z autami. Ogólnie nie ma gospodarza w tym rejonie miasta, a Wyspa Spichrzów, mimo, że to Srpdmie4ście i 70 lat po wojnie idealnie nadaje sie na pastwisko, zenada, i wstyd. Większość reszty miasta wyglada dużo lepiej niż ta Starówka, ale reszty turyści juz nie zwiedzają
 • Truso to byl komunistyczny mit, zbudowany na legendach w celu szybkiej integracji E-ga do macierzy.
 • Pesymisto smutny ! Pisz w swoim imieniu a nie w imieniu wszystkich mieszkańców. Ok?
 • Trochę dużo tego marudzenia. Owszem, starówka odbudowywana na motywach, nie ma codziennych eventów i festiwali, ale trochę obiektywizmu, nie jest najgorzej. Olsztyn i Gdańsk cisną i łupią nas od dziesięcioleci, ale dajemy radę.
Reklama