UWAGA!

Czas na quiz! W roli głównej litera Z

 Elbląg, Czas na quiz! W roli głównej litera Z
fot. Michał Skroboszewski

W naszym alfabetycznym cyklu quizowym przyszedł czas na literę Z. Sprawdź, jakie hasła i odpowiedzi się pod nią kryją. Życzymy dobrej zabawy i powodzenia!

Dzisiaj w naszym quizie w roli głównej litera Z. Pytamy między innymi o Zalew Wiślany, Zajazd Trzy Róże, wieś Zalesie oraz o Zamech. Mamy nadzieję, że quiz nie okaże się trudny. Życzymy udanej zabawy. Nie zapomnijcie pochwalić się swoim wynikiem wśród znajomych na Facebooku. Aktualny quiz znajdziecie w tym linku.

 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Zobacz inne quizy portElu

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "Która z ulic nie znajduje się na dzielnicy Zatorze?"NIe ma tam Zagonowej i Pionierskiej. Dwie odpowiedzi są dobre. Po zaznaczeniu Zagonowej pokazuje złą odpowiedź.
 • @sebek - ogarnij mape "Dzielnica ograniczona jest: od północy ulicą Tysiąclecia, od zachodu ulicami: Zagonową i Malborską, a od wschodu: Skrzydlatą. "-wiki, to ze dla Ciebie od strony centrum miasta cos jest za torami nie znaczy ze tory wyznaczaja granice dzielnicy Zatorze, dla ludzi z poludnia z ich punktu widzenia za torami tez jest zatorze w koncu za torami. .. .XD hahha
 • portel zescie chyba zapomnieli literach o Y Q X, ciekawe co wymyślicie w nastepnym quzie, rebusowe zagadki z nagrodami np pizza albo talon na balon :)
 • @sebek - w sumie to sie pomylilem Zagonowa to Osiek :D to jednak ja nie ogarniam mapy haha
 • Zatorze jest za torami. Koniec kropka. Zagonowa (Rosswiesenstrasse), Czerniakowska, Piaskowa, Dojazdowa i inne to Osiek. Niegdyś były to tereny podmiejskie do wypasania zwierząt, stąd nazwa. Pozdrawiam wszystkich; -)
 • Przed torami, tam gdzie Zagonowa, jest Osiek.
 • A mam pytanie, gdzie w Elblągu był tzw. "Lasek"?. Jako podpowiedź podam, że na jednym z jego skrajów był sklep popularnie zwany u Królika. Jest tylu znawców dziejów i geografii miasta, że bez problemu powinienem otrzymać odpowiedź.
 • @Dzielnia moja. - tam gdzie spotykali się homo?
 • 7/12 słabo
 • To ja: moja dzielnia, jestem rozczarowany, tylko jedna niby dowcipna odpowiedź, o raczej dość wątpliwym poczuciu humoru, bardziej takim trywialnym. A szkoda, że jak "lasek"to kojarzy się to wam z dziwnymi skłonnościami. Kiedyś jak nie było parku Dolinka to tam też odbywał się sex wszelaki, a głównie z panienkami świadczącymi usługi żołnierzom odbywającym w elbląskim garnizonie obowiązkową służbę wojskową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Moja Dzielnia(2020-06-07)
 • Twój wynik to 12/12 Gratulacje! O Elblągu i okolicach wiesz wszystko
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  07zgłośsię(2020-06-08)
Reklama