UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy Elbląg jest gotowy na sytuacje kryzysowe?

 
Elbląg, Czy Elbląg jest gotowy na sytuacje kryzysowe?
fot. nadesłana

Klęska żywiołowa czy katastrofa techniczna mogą dotknąć nasze miasto. O tym czy władze miasta przygotowane są na taki scenariusz dowiemy się już 29 i 30 maja. W tych dniach w Elblągu przeprowadzone zostaną ćwiczenia powiatowe o kryptonimie „Elbląg 2014”. O tym jak będą przebiegały ćwiczenia i jakie jednostki będą koordynowały poszczególne zadania mówiono dzisiaj podczas Głównej Konferencji Planistycznej.

Podczas dzisiejszej Głównej Konferencji Planistycznej poznaliśmy scenariusz oraz miejsca przeprowadzenia ćwiczenia powiatowego, które odbędzie się pod kryptonimem „Elbląg 2014”. Ćwiczenie będzie polegało na przygotowaniu oraz przeprowadzeniu działań mających na celu likwidację skutków klęsk żywiołowych i katastrof technicznych wywołanych na skutek ataków terrorystycznych. Zadania te będą wykonywały organy administracji samorządowej, służby miejskie i formacje obrony cywilnej. Kierownikiem ćwiczenia będzie prezydent Jerzy Wilk. Głównym organizatorem konferencji i ćwiczenia jest Ryszard Sorokosz Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych.
      
       Miejsce przeprowadzenia ćwiczeń: UM Elbląg, Elbląski Park Technologiczny, Terminal osobowy portu Elbląg, EPEWiK, Stacja załadunkowa Elbląg, Bulwar Zygmunta Augusta, Browar Grupa Żywiec SA Elbląg, Wojewódzki Szpital Zespolony.
      
       Cele ogólne ćwiczenia:
       - doskonalenie indywidualnych umiejętności kadry kierowniczej i zgranie komórek funkcjonalnych urzędu zapewniających sprawne funkcjonowanie struktur OC, w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa;
       - sprawdzenie zdolności i gotowości do działania służb ratowniczych miasta oraz stopnia sprawności struktur realizujących zadania OC;
       - sprawdzenie funkcjonowania służby zdrowia w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa państwa, klęsk żywiołowych oraz zagrożeń terrorystycznych;
       - kształtowanie umiejętności współdziałania wszystkich struktur OC z podmiotami realizującymi zadania w zakresie bezpieczeństwa i ratownictwa.
      
Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Niepotrzebny dyrektor wymyśla ćwiczenia żeby utrzymać się na stołku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Niewypał(2014-03-05)
 • UM Elblag wcale nie jest gotowy na nic. A OC na wypadek agresji wojs Rosji z Bałtijska jest bliski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  kartifel(2014-03-05)
 • Kryzysową sytuacje mamy od kilku lat, brak pracy, starzejące się społeczeństwo, ludzie uciekający z Elbląga, coraz mniej kobiet rodzi dzieci. Trzeba powiedzieć że nie radzi sobie z kryzysową sytuacją od kilku lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  12datan(2014-03-05)
 • Miasto dziadków więc trzeba rozruszać trochę geriatryków.
 • A ja się pytam, kto za to zapłaci?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  skarbnik(2014-03-05)
 • Prosta sprawa, ktoś wykręci korki i po ptakach. .. .. to tak najprościej. .. .. albo powieje wiatr i zrobi zwarcie. .. no i może dwa samochody sie zderzą na terenie WSzZ i co? Zamiast parkingu miasto zafundowało handel zużytymi samochodami ma ul. Częstochowskiej. .. Zarz adzanie kryzysowe to nie forma gnębienia ludności, ale organizacja jej życia w ograniczonych warunkach. .. .To tak dla rozwagi ratuszowym. ..
 • winogrona, ciasteczka, w tle pełen catering, sala raczej nie miejska, a wynajęta - no nieźle się powodzi - ciekawe jaka kasa poszła na to spotkanie?, a i osób widać sporo ważnych było. To tak tnie się koszty. Chyb, że wśród gości są sponsorzy zainteresowany udziałem w konferencji i ćwiczeniu. Jak to możliwe?Piękna pusta niejedna sala w Ratuszu Staromiejskim to po co jest.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  przesada(2014-03-06)
Reklama