UWAGA!

Czy premier Putin przyjedzie do Braniewa?

Elbląg, Marian Podziewski
Marian Podziewski (fot. mad).

W ubiegłym tygodniu rosyjskie media podały, że premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin przyjedzie 1 września na Westerplatte, by wziąć udział w obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, odwiedzi też duży cmentarz żołnierzy radzieckich w Braniewie. Wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski twierdzi, że wizyta Putina w Braniewie jest raczej niemożliwa.

- Żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie nie otrzymałem - powiedział nam wojewoda. - Dla mnie jest to tylko doniesienie medialne, oficjalnie nic nie wiem. Czy ta wizyta jest realna? W mojej ocenie raczej nie, bo zbyt krótki czas pozostał na przygotowanie takiej wizyty. Jest to jednak premier rządu, który tak z dnia na dzień nie ustala rocznicowej wizytacji na cmentarzu. Myślę, że to tylko taki fakt prasowy, który może nas rozgrzewać, ale raczej nie jest to realne.
       - Czy polecił już Pan posprzątać cmentarz w Braniewie - zapytaliśmy wojewodę.
       - Nie, ponieważ każdy samorząd otrzymuje pieniądze z budżetu województwa na utrzymanie cmentarzy wojennych i to jest sprawa burmistrza Braniewa, żeby cmentarz był gotowy na ewentualną wizytę - odparł wojewoda. - Ale nie tylko - jest w obowiązku stale utrzymywać ten cmentarz w sposób właściwy, tak jak inni wójtowie i burmistrzowie podobne cmentarze na swoich terenach. Prosiliśmy wielu burmistrzów i wójtów, by, w sposób właściwy były przygotowane te cmentarze, miejsca, gdzie były przejściowe obozy koncentracyjne, żeby można oddać hołd ludziom, którzy tam stracili życie.
       Wojewoda Podziewski nie jest jednak zmartwiony, że pojawiły się pogłoski o wizycie Putina w Braniewie. - Myślę, że z powodu tego - na razie tylko faktu medialnego - wielkie sprzątanie Braniewu nie zaszkodzi. Bo na rocznicę wybuchu wojny cmentarz żołnierzy radzieckich będzie przygotowany bardzo przyzwoicie.
       Marta Hajkowicz, dziennikarka Radia EL i mieszkanka Braniewa, widziała dzisiaj w swoim mieście wielkie porządki, łącznie z malowaniem i czyszczeniem ulic. Więc może zyska na tym nie tylko tamtejszy cmentarz wojenny?
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • tak na łysym koniu w mordzie będzie trzymał karabin z KATYNIA.
 • Niedługo rocznica ataku rusków na Polske. Przyjedzie tu świętować 17 września ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Karniszon(2009-08-24)
 • Wowka Szkoda tylko, ze gość nasz nie zechce wykapać się w Zalewie wówczas może władze samorządowe szybko znalazłyby winowajcę powstawania bakterii koli. No i oczywiście jakoś by temu zaradzili. Lub w ostateczności nie żle musieli się wstydzić jakby nas zacny gość rozchorował się po takiej kąpieli
 • Przyjedzie swietowac Swoj podbój na nas
 • a niby na co my ruskam potrzebni?my ich potrzebujemy, to fakt, trzeba korzystać z każdej okazji nawiązania kontaktów, a nie machać szabelką. Rosja znacznie obniżyła nam ceny na gaz, ale to jest tajemnicą medialną, bo obywatel tego i tak nie odczuje, a kasa pódze do. .. ..
 • Lepiej z Ruskimi trzymac jak sasiad z sasiadem niz dupe lizac USA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pawelek(2009-08-24)
 • Władimir Putin-funkcjonariusz KGB w latach 1975-1990! Najpierw poczytajcie sobie co to było KGB, NKWD, CzKa… . dzieciaki! Potem piszcie te swoje bzdury…
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stasia(2009-08-24)
 • Stasia. Czytałem i wiem co to oznaczają te wszystkie skróty które wymieniłaś. I wiem także, jaką rolę odegrały instytucje pod nimi się kryjące. Ale historia historią, a przyszłość przyszłością. Czy nam się to podoba, czy nie Rosjanie są naszymi sąsiadami. A polityka prowadzona w stosunku do Rosji, przede wszystkim przez polityków z prawej strony sceny politycznej, prowadzi do takich właśnie kwiatków, jak film w TV Wiesti, o niby to współpracy Polski z Niemcami hitlerowskimi. Pamiętaj też drogie dziecko, że Rosja to potężny rynek zbytu. A ten, kto tego nie docenia, tylko się grzebie w rozdrapanych ranach, jest po prostu głupi.
 • po co nam ten faszysta KGBowiec ja tego ryja w moim kraju nie chce ogladać ani słyszec ze do nas przyjedzie. Kacapy za często u nas przebywali I, II, III, IV rozbiór Polski i wystarczy, zaden kacap nawet w celach turystycznych nie powinien przekroczyć naszej granicy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  polak mały(2009-08-24)
 • DO WERTA głupi buc jesteś niedouczony
 • Do Werta! Przecież Putin przyjeżdża wesprzeć obecny administrujący Polską rząd, który jest tak dla Rosji jak i dla Niemiec wymarzonym partnerem i chętnie i tanio Polskę sprzedaje. Możemy mieć pewność, że Donald z uśmiechem przyjmie wszystko co powie Putin i jeszcze za to podziękuje. A większość naszych mediów z radością podkreśli, że wreszcie się cywilizujemy i nie robimy chryi. A tacy jak ty – Wert (z lewej strony sceny politycznej) już nieraz wspierali ten „ potężny rynek zbytu” . Gratuluje dobrego samopoczucia!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  stasia(2009-08-24)
 • Niech przyjeżdża i otwiera zalew, może się w tym [...] zapomnianym przez wszystkich elbląskim grajdole coś ruszy
Reklama