UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czy te ściany ktoś pomaluje?

 
Elbląg, Czy te ściany ktoś pomaluje?
fot. Urząd Miejski

Poprzednim razem rozpatrywano 24 projekty, ale żaden z nich nie zachwycił jury. Miasto się jednak nie poddaje i po raz drugi organizuje konkurs na mural, który miałby zostać namalowany na ścianach przejścia pieszo - rowerowego przy ul. Lotniczej. 

Przypomnijmy: pierwszy raz konkurs ogłoszono w połowie marca, chętni mogli przesyłać prace do połowy maja. Okazało się jednak, że żaden z projektów nie zyskał uznania jury, dlatego prezydent go unieważnił. Teraz rozpoczyna się kolejne podejście do tego tematu, do zagospodarowania jest 115 mkw. 
       - Przesłanie muralu to „Elbląski format”. Tak więc atutem projektów biorących udział w konkursie powinno być nawiązanie do szeroko pojętej tematyki elbląskiej, w formule: „to miejsce, ten czas” - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. - Projekt powinien uwzględniać specyfikę warunków ekspozycji muralu: odbiorca w ruchu i w bliskiej odległości od dzieła.
       Jak zaznacza urzędnik w jego kompozycji nie mogą znaleźć się "treści obraźliwe, niezgodne z prawem powszechnie obowiązującym w Polsce, propagujące przemoc lub naruszające powszechnie uznane dobre obyczaje". 
       - Projekty w formie papierowej oraz elektronicznej należy składać w Departamencie Urbanistyki i Architektury UM. Na pomysły plastyków z Elbląga i całej Polski czekamy do 6 września 2019 roku. Termin wykonania muralu zostanie uzgodniony ze zwycięzcą konkursu i zapisany w umowie - dodaje Łukasz Mierzejewski. 
       Regulamin i załączniki dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego.
oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama