UWAGA!

Czytelniczka: Ten teren źle wygląda

 Elbląg, Teren w lutym 2022,
Teren w lutym 2022, fot. Czytelniczki

Okolice Łęczyckiej 6 – odwiedziny tego miejsca skłoniły naszą Czytelniczkę do napisania do naszej redakcji. Według niej teren jest bardzo zaniedbany, mieszkanka wskazuje szczególnie na dziury w nawierzchni. Zobacz zdjęcia z lutego nadesłane przez elblążankę.

Nasza Czytelniczka zwróciła się do nas w sprawie stanu terenu przy Łęczyckiej 6, głównie w kwestii dziur w nawierzchni. Według niej, teren dzierżawi wojsko, jednak z portalu mapowego wynika, że interesujące nas działki przy ulicy Łęczyckiej należą do miasta.

- Pani pracująca w warsztacie powiedziała, że teren wynajęło wojsko na parking, a właściciel warsztatu zgłasza, że są dziury, do ZBK, gdzie opłacają czynsz, a odpowiedź jest jedna: nie ma pieniędzy. A pieniądze z wynajęcia terenu? Nie można załatać dziur? - pisze mieszkanka Elbląga. Krytykuje też, że miejsce nie jest uporządkowane.

Skontaktowaliśmy się z ZBK, czy są jakieś plany wobec działek na tym terenie - nie tylko w kwestii załatania dziur czy porządku, ale może szerszych działań, jak np. ich ewentualna sprzedaż.

  Elbląg, Teren w lutym 2022,
Teren w lutym 2022, fot. Czytelniczki

"Informujemy, że wskazana nieruchomość została w roku 2021 przekazana w bezpłatne używanie Rejonowemu Zarządowi Infrastruktury w Olsztynie (to instytucja wojska - red.). Zgodnie z zapisami zawartej umowy biorący w użyczenie, w czasie trwania umowy obowiązany jest do dokonywania wszelkich koniecznych napraw przedmiotu umowy, w tym również pokrycia kosztów bieżących remontów nawierzchni.

Przedmiotową sprawę przekazaliśmy do realizacji przedstawicielowi Rejonowego Zarządu Infrastruktury celem podjęcia czynności naprawy nawierzchni. W odpowiedzi poinformowano nas, że potwierdzają zasadność wykonania prac remontowych, jednak przeprowadzenie naprawy uzależniają od terminu przekazania środków finansowych na ten cel. O dalszych działaniach będziemy informowani na bieżąco. Odnosząc się natomiast do zalegających nieczystości w obrębie przedmiotowego terenu informujemy, że służby techniczne Zarządu Budynków Komunalnych przeprowadziły działania w celu uporządkowania terenu. Od wielu lat obserwujemy podrzucanie śmieci w tym miejscu przez osoby trzecie, spoza przedmiotowego obszaru" - czytamy w odpowiedzi ZBK.

Dowiadujemy się także, że teren póki co pozostanie własnością miasta.

"Informujemy również, że na chwilę obecną Gmina Miasto Elbląg nie planuje sprzedaży terenu przy ul. Łęczyckiej 6 – 8" – brzmi odpowiedź na nasze pytania z sekretariatu ZBK.

TB

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Widać jak dbają, b.. jak w całym wojsku
 • Tak wygląda cała Polska poza głównymi trasami - brawo rząd
 • Polecam ul. Matejki. Tu po naprawach miesiąc temu wygląda tak jak na tych zdjęciach. Naszymi pieniędzmi zapłacono tym partaczom. Oczywiśćie nikt z ratusza nie pofatygował się aby zobaczyć tę robotę.
 • UM zamiast wydawać nasze pieniądze na prawo i lewo(kolejne Piekarczyki, pomniki, most na starówce itd. ), ulice by naprawiał !!!! Żenada na każdym kroku !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  8
  stojan(2022-04-08)
 • Proszę się przejść na ul. Chopina. Dziury takie że wyrywa koła z amortyzatorami. Mam nadzieję że ludzie od dróg nie pobierają miesięcznie wynagrodzenia a działają w formie wolontariatu. Kierowca harleya słusznie wybrał motor zamiast auta bo motorem łatwiej ominąć dziury w jezdni. Natomiast jak już się motorem w taką dziurę wpadnie to łatwiej rozwalić sobie łeb.
 • zobaczcie co się dzieje na Agrykola na przeciw kościoła wjazd do szkoły n3 stoi znak zakaz ruchu nie dotyczy służb komunalnych i pracowników szkoły pomimo ze stoi znak ruch odbywa się jak na nowowiejskiej nikt nie zwraca na to uwagi mało tego tym powinna się zając ochrona środowiska rozjerzdzone trawniki a w nich dziury zamiast ziemią zasypano tłuczniem z kamienia i ubito na tym trawa nie wyrośnie prosze przyjechać i zobaczyć to skandal co zrobiono na trawinki nasypano tłucznia chyba żeby lepiej miały jeździć po nich auta to szok zapraszam redaktora z aparatem
 • Użyczający powinien wyegzekwować w trybie pilnym naprawę nawierzchni, przecież te dziury świadczą o mieście, a nie o jakimś tam Olsztyńskim RZI?
 • To nie jest teren wojskowy, nie wiesz nie wypowiadaj się. O wojsku mało wiesz
 • @erra - Polecam ul. Dąbrowskiego przy blokach, od 47 lat nic nie robiono. Dramat.
 • a co tu rzad ma do rzeczy miastem włada prezydent i jego liczni zastepcy
 • Tak wygląda większość ulic w mieście. Jedynie główne mają względny stan.
 • Łęczycka 6 mówicie - ale położona jest przy ul. Bema.... czyli jak w tym powiedzeniu jak syn pyta tatę: tato co to jest? czarna jagoda. A czemu jest czerwona? bo jest jeszcze zielona :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  4
  no tak(2022-04-08)
Reklama